Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tegnap lejárt a fogyaszthatósá...

Tegnap lejárt a fogyaszthatósága a sertéshúsnak, nincs szaga és frissnek tűnik, nem nyálkás, fogyasztható?

Figyelt kérdés

Tegnapig volt fogyasztható, hűtőben tároltam, vásárláskor kivételesen nem figyeltem és ma megfőztem levesnek.

Utána láttam a dátumot a dobozon ami tegnapi.

Ehető, vagy ha nem mi bajunk lehet tőle?


2023. jún. 25. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerinted a dátumot milyen megdönthetetlen matematikai modell alapján számolják? Ezek mind csak irányadók, amik statisztikai/tapasztalatí óton lettek megállapítva.

Általában már nem is lejárati dátumot raknak rá, hanem azt hogy "minőségét megőrzi". Tehát valami olyat, hogy addig legalább jó.

Ez után a dátum után meg minden talpraesett, nem cseréptelefonhozragadt ember meg tudja magától is állapítnai, hogy büdös, gusztustalan, vagy étvégygerjesztő.


Aki nem csökevényesedett bele a 21. század modern világába, annak még jóeséllyel működnek ezek az ösztönök. Pl. nekem ráírhtják azt is, hogy augusztusig jó még, ha nekem büdös és undorító, akkor sem eszem meg.

2023. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Az elsö lényegében leírta, amit tudni kellene, ha nem büdös, nyálkás, akkor ehetö, ileltve a dátumozásról írtakban is igaza van. Csak a stílusa elég arrogáns, ezen még dolgozhat.
2023. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
2# Nem tudtam, hogy ma arroganciának számít, ha valakinek van véleménye. Elnézésedet kérem, ha érintett lennél benne, bár akkor nem értettél volna egyet a tartalommal.
2023. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem azzal van gond, hogy VAN véleményed - nekemis van, és nagyjából megegyezik a tiéddel - , hanem azzal, hogy sokkal szebben hangzik, ha mindezt UDVARIASAN írod le, és a kérdezö sem érzi, hoyg félig hülyének nézed.
2023. jún. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Általánosságban írtam, kicsit társadalmi kritikaént is, nem azért, hogy a kérdezőt vegzáljam.
2023. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, ez érthetö
2023. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az volt rá írva addig ehető, nem az, hogy addig őrzi meg a minőségét eddig nekem is tiszta. Nyilván a megfogalmazás miatt és mert nem értek hozzá teljesen, mivel húsról van szó ezért elővigyázatosabb az ember. Ettől függetlenül köszönöm a választ...
2023. jún. 26. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!