Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyit költesz havonta...

Mennyit költesz havonta élelmiszerre? Hogy változott az elmúlt években?

Figyelt kérdés

Nálunk 2 felnőtt, 1 gyerek, és 200-220ezer simán elmegy egy hónapban ételre, amit nagyon sokallok. Megnézem mit veszek, főzök magunkra, piacra járok alapvetően, de mindig van itthon friss idénygyümölcs, zöldség, főtt kaja. Nem a leggyagyibb dolgokat veszem, de olyan nagy luxus sincs. Ugyanaz kb. a vasárlói kosarunk mint 2-3 éve, mikor még kijöttem 120-150 ezerből.

Nálatok hogy alakult, mennyiből jöttök ki? Csak étel.


2023. jún. 26. 18:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 7-es. Budapesten élünk lakóparkban, nem termelunk semmit, nem kapunk a szomszédtol semmit, és mástól sem.


A húsokat alapvetően nem szeretjük, a csirkemell az egyetlen amit megeszunk.


Mellette sok friss zöldség, gyümölcs. Üdítőt,palackos vizet nem veszünk. Teát, vizet és limonádét iszunk.


Alapvetően sem vagyunk egy nagy zabás család, nem ekorul forog az életünk.


Heti 3x főzök. És az ébredünket is itthonrol visszük a férjemmel, a lányunk iskolai időben a suliban ebédel.


Nem eszünk szemetet hidd el, az ötszörösét is elkolthetnenk kajára, de nálunk ennyi hogy.


Hogy te elhiszed, vagy sem, az engem nem zavar. 😀😉

2023. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
1-es vagyok. Köszönöm 11-es válaszát, amit elképedve olvastam. Nem feltételeztem, hogy szemetet esztek. Nem mondtam, hogy nem hiszek Neked. Azonban még mindig nem kaptam választ. Az eper kilója 3000-6000 Ft közt van, a cseresznye-meggy szintén. A káposzta-karfiol is ezresek egy-egy főzésre. Én most vásároltam a kifli.hu-n: (nem bio) tej, gyümölcs, zöldség, csirkemell, szűzpecsenye, sajt, sonka, liszt, vaj és 32ezer forint volt.
2023. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
44%
Nem a kifli.hu-n kell vásárolni, hanem elmenni a boltokba. Spar, Lidl, Penny, Tesco stb.
2023. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem tudom hogy csinálod. Mi minden szombaton 20 ezer forintot hagyunk a Lidliben ez csak kaja. Ez egy hétre elég alapanyag. Ez 80 ezer. Plusz a piacon költők meg friss zöldség gyümölcsre 30 ezret általában. Ez 110.


A gyerek menzaja 10 ezer.


És mekiben, étteremben, fagyizoban meg kb 30-40 ezer elmegy.


És ennyi.


Nem tudom mit vettél 32 ezerért, de amiket írtál, az kevés hozzá.

2023. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

"Én most vásároltam a kifli.hu-n: (nem bio) tej, gyümölcs, zöldség, csirkemell, szűzpecsenye, sajt, sonka, liszt, vaj és 32ezer forint volt."


Ez elég érdekes.

2023. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%
A párhuzamosok a végtelenben találkoznak. Köszönöm a beszélgetést, nem gondoltam volna, hogy egy bevásárlást nem tudunk kioktatás és botrabeszélés, ítélkezés nélkül megejteni: nem a kifli.hu-n kell vásárolni, ez érdekes, stb. Magunkról annyit, hogy a férjem csak hétvégente jár haza, egyedül vagyok a gyerekekkel, dolgozom, nem vezetek autót és nem "ellátott". de nagyon szép környéken élünk, ahol nincsenek boltok, csak egy egy Príma. Szép estét nektek.
2023. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%

Két felnőtt, én nem eszem sokat. Általában kétnaponta főzök, havonta 4-5 ételrendelés van kb.(általában menüt veszünk valahol, ha nincs időm főzni).

Húst szinte csak csirkemellet veszünk, péksüteményt alig, gyümölcsöt viszonylag keveset, nasikat sajnos igen (kekszek, néha chips, csoki, pár üveg üdítő becsúszik minden hónapban, ilyesmik). Kb 80 ezret hagyunk havonta a boltban élelmiszerre+ változó, de kb 20 ezer a rendelt kaja, tehát nagyjából 100ból kihozzuk kettőnknek.

Nem a legolcsóbb, leggagyibb cuccokat vesszük, de sok sajátmárkás, akciós cuccot.

2023. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
71%
Szia. Mi max 60-80 ezret költünk kajara, tisztálkodási szerekre, stb. 2 felnőtt és 1 gyerek. Falun lakunk nagy kerttel és gyümölcsössel. Épp nemrég fejeztem be a meggy magvalast. Holnap még kb fél vederrel marad, mikor a kicsi alszik megcsinálom. Utána gyumolccsentrifugan atnyomom, iszunk friss meggylevet a kicsivel ami marad abból szörp lesz, a többiből lekvár. Cukor és tartósítószer nélkül rakom el. Így máris sportoltam. Plusz télen jó lesz a kicsinek is ebből szörpöt csinálni és buktat, legalább tudom, hogy vegyszermenteset adok neki. Mindent amit csak tudunk megtermelunk, ami nem egyszerű egy ekkora kertben egy totyogo mellett, ráadásul bio, vegyszermentesen.
2023. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
#16. mégiscsak kihagytál egy nem elhanyagolható részletet. A férjed csak hétvégente jár haza. Így azért egész más.
2023. jún. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%

#18. Ha majd visszamész dolgozni, kicsit megváltozik majd, mert nem lesz ennyi időd a spórolásra. Ezt most nem bántásként írom, de évtizedek óta vezetek háztartást, mindenféle körülményben van tapasztalatom (panelben lakva, tanyán lakva, gyesen....)

És az legfőbb tapasztalat, hogy a spóroláshoz IDŐ kell, rengeteg IDŐ. Már a bevásárlástól/termeléstől kezdve a főzésig, feldolgozásig. Minél kevesebb szabadidőd van, annál többet fogsz költeni kajára.

2023. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!