Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Létezik olyan mogyorókrém,...

Létezik olyan mogyorókrém, amit diabéteszesek is ehetnek?

Figyelt kérdés
Régen nagyon szerettem a Nutellát, de sajnos nem tiltó listára kellett tennem. Ehhez keresek valami alternatívát. Tudom, hogy cukorbetegként tilos mindennemű édesség fogyasztása, de hátha van olyan - legalábbis a mogyorókrémek közül, amit a diabészetesek is ehetnek... ismertek ilyet?

#nutella #édesség #mogyorókrém #diabétesz #diabéteszes mogyorókrém
2023. szept. 12. 00:29
 1/6 lencsefőzelék ***** válasza:
74%

„nem tiltó listára kellett tennem”

Inkább tiltólistára kellett tenned, nem?

Egyébként ebben pl. nincs cukor:

[link]

Meg ebben:

[link]

Meg ebben:

[link]

Ez ugyan nem mogyoró, hanem kesudió, viszont finomabb (igaz, drágább is):

[link]

Ez pedig mandula, szintén nem rossz:

[link]

2023. szept. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lányom ilyet szokott venni (IR-es):


[link]

2023. szept. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
2023. szept. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokfajta van a piacon. Szerintem az egesz cukormentes kozosseg egyet ert hogy a Diablo a legfinomabb. Abban van a cukormentesek kozul is a legtobb mogyoro. Eleg nepszeru a cucc szoval mar a legtobb boltban kapni, dmben, rossmannban, szuperekben is

Utana jon (szerintem) a torras bar az kicsit folyosabb.

2023. szept. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Az téves megállapítás, hogy mindennemű édesség tilos. A gyors felszívódású szénhidrát kerülendő nagyon. A fehér kenyeret nehéz lenne édességnek nevezni.

A mogyoró glikémiás indexe nagyon alacsony, de rengeteg kalória (krémesítve alighanem magasabb). A sima, sótlan mogyorószemeket is csak kis mennyiségben szabad egy nap.


Nem olvastam végig, de ezt találtam:

[link]

2023. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Már linkelték előttem, de ugye van a Diablo márkától, illetve a Torras márkától is van. Szerintem mindkettő finom, de tény, hogy nem olcsóak. Meg van pl. a BioTechUSA-nek is valami mogyorókrém félesége, de azzal nincs tapasztalatom. Cukor mindegyikben van valamennyi, de a sima mogyorókrémhez képest elenyésző mennyiségben.


Egyébként otthon magadnak is simán csinálhatsz. Tény, hogy az íze egyáltalán nem lesz olyan, mint a boltinak, de attól még finom tud lenni, csak más. Mármint, én már próbáltam magamnak itthon gyártani, és finom lett mindig, de ég és föld a boltihoz képest az íze, nem tudom, hogy a bolti miért annyira más ízű, nem tudom mi a titka.

2023. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!