Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Savanyú az 1200 Ft-os szilva...

Savanyú az 1200 Ft-os szilva (puha), ez általános?

Figyelt kérdés
A Lidlben vettem, mert Lidl Plus kuponnal most olcsóbb, bár ezt nem sikerült érvényesítenem. Most hétvégén egy másik fajta lehet akciós, ami eredetileg 600 Ft volt, de valószínűleg sokkal jobb, mint ez.
2023. szept. 30. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Savanyú a szilva?
2023. szept. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem írtam elég érthetően talán? Nem szőlőre gondoltam közben...
2023. szept. 30. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem savanyú, mostanában van szezonja édes mind.
2023. szept. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Az amit te vettél az ugynevezett "japán szilva"

És azt nem igen termesztik kishazánkban, tehát importból van.

Félig éretten szedték le és ugy szállították a LIdl-be ahol te megvetted


Azért savanyú, miközben puha, mert kényszerérett

Ezek az import gyümölcsök nagyrészt silány éretlen vackok


Az aldiban 399 ft 1 kiló magyar szilva, puha is, édes is.

Miért nem olyat vettél?

2023. szept. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 Savanyú, ha mondom... szerinted az volt a kérdés, hogy savanyú-e?

#4 Nem hiszem, hogy japán szilva volt, bár csak "szilva" volt kiírva, de mindegy is, mert gondolom az is csak addig savanyú, amíg kemény, ez pedig már puha, ahogy írtam. Szoktam követni az akciós újságokat, csak elfelejtettem, hogy az aldiban és a lidl-ben is (bár ott csak hétvégén) akciós, és igazából rám jött ez a "kirúgok a hámból", veszek drága szilvát (Lidl Plus kuponnal 849 Ft lett volna, ha jól emlékszem, csak én hülye telefon nélkül pénztárnál akartam elintézni, ott viszont csak telefonnal lehet). Benne sincs az akciós újságban. De azért nem beszélnék le senkit a dupla-tripla árú (és más fajtájú) gyümölcsökről, pl. vettem már eredetileg 1200 Ft körüli almát is, amikor ott volt az ömlesztett 400 Ft körül, és a többi, és nem bántam meg, ahogy a japán szilvát sem, ami szintén drága volt. Ez valószínűleg már hetek óta állt valahol. Kíváncsi voltam, más is vett-e ilyet.

2023. okt. 1. 08:07
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Legközelebb a piacon vegyél 500 Ft-ért.
2023. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 Eddig mindig finom volt (bár többnyire még érlelni kellett), és amúgy is messze lenne a piac.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2023. okt. 1. 17:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Valóban japán lehet, már édesebb.
2023. okt. 3. 19:38
 9/9 anonim ***** válasza:
lekvárnak jó lesz...
2023. okt. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!