Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehet olyan mazsolát kapni...

Lehet olyan mazsolát kapni valahol, ami nem tiszta homok, finom, nincs tele szárral, és selejtes szemekkel?

Figyelt kérdés

Régen "Naturfood csemege mazsolát" vettem a Sparban. Ez a többinél finomabb, de drágább is volt. Szár szempontjából át kellett nézni felhasználás előtt (15, vagy 20 szemből egyen nagy, vastag szár volt), de ritkán éreztem homokot rajta. Ezt lecserélték 'Naturfood bio mazsolára', ami ugyanolyan drága, de nem vagyok megelégedve vele. Elsősorban mivel gyakran érzek homokot rajta. Egyébként finom, magtalan, nincsenek benne selejtes szemek, szár érdekes módon egyáltalán nem marad a szemeken - ez mondjuk nagyon jó - nagyon apró szemű, de ez önmagában nem lenne baj.


Lehet, hogy rá kéne szoknom, hogy szűrővel mosom? Elég pepecs lenne számomra, de jobb, mint elfogadni, hogy homokot nyelek.

Gondolkoztam azon is, hogy visszatérek valami átlag minőségű aldishoz, és rendszeresen mosom, átnézem, hogy maradt-e rajta szár, és szintén mosom. Legalább lényegesen olcsóbbra jönnék ki.


Arany jó megoldás lenne, de annyi pénzt már végképp sajnálok rá, amibe az kerül.


VAGY; lehet esetleg valami meglepően jó minőségűt kapni valahol?



2023. nov. 8. 04:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


finom és jó minösėgü.

2023. nov. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Hol kapsz olyan mazsolát, amitiszta homok, finom, tele van szárral, és selejtes szemekkel?


Életemben nem találkoztam még ilyennel.

2023. nov. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
homok...?
2023. nov. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 én sem.

Alisat szoktam venni, teljesen jó

2023. nov. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Homokos biztos nem szokott lenni még az olcsó sem.

Néha fordult elő hogy pici szárrész volt a szemen

2023. nov. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én általában ezt veszem: [link]

Sosem volt még homok rajta, de szárral is csak elvétve találkoztam.

2023. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Honnan kerülne rá homok? A tőkén sem lesz homokos a szőlő, a puttonyban, más betakarító eszközön sem. És rengeteg mosáson esik át. A gépek, futószalagok stb. nem homokosak.
2023. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Első: ez mi? A típusra érted, hogy jó? Elsősorban magyar/budapesti boltokban kellene keresgélnem.
nov. 11. 18:09
 9/12 A kérdező kommentje:
"Homok": lehet, hogy idézőjelbe kéne tennem, mert nem tudom, pontosan mi, de lényegében AZ; valamilyen kőzetpor, ami érezhetően keményebb, mint a fogzománcod. És én lépten-nyomon találkozom vele, különböző mazsolafajtáknál.
nov. 11. 18:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, lehet az a baj, hogy nem Magyarországról írsz, hanem mondjuk Lumbisztánból, ahol homokot adnak hozzá kedvességből. Vagy csak trollkodsz.
nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!