Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol lehet kapni egzotikus ,...

Hol lehet kapni egzotikus , különleges gyümölcsöket ?

Figyelt kérdés
Nagyszülőknek szeretnék gyümölcs kosarat karácsonyra mindenféle különleges gyümölcsből . Interneten lehetne rendelni de nem sok helyen , mi inkább boltba vennénk meg .

dec. 17. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Nagyobb áruházláncok tartanak ezt-azt hébe hóba, sajnos mostanában évről-évre egyre gyérebb a kínálat, pedig pár éve még fellendülést tapasztaltam :(

A Sparban pl. most árulnak ananászt, amit ritkán láttam mostanában.

Általában van gránátalma, datolyaszilva és mangó is.

Szokott lenni passiógyümölcs is, kettes csomagban (ebből az a finom, amelyik minél horpadtabb), azt imádom, csak sokszor ki kell várni, míg megráncosodik, mert éretlenül szörnyű, szerencse, hogy utóérik.

Sárkánygyümölcsöt pár hete vettem a Tescoban, de azt nem erőltetném, annyira nem jó, mint amilyen drága...

Licsit régen láttam, lehet nincs most szezonja, pedig azt is nagyon szeretem.

Csillaggyümölcsöt évek óta nem sikerült találnom, pedig az egyik kedvencem :(


U.i. ha valaki tud ajánlani olyan áruházláncot, ahol szokott találkozni csillaggyümölccsel (carambola), akkor nagyon boldoggá tenne! :)

dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Ja, kifelejtettem a földicseresznyét (physalis), azt is árulják szinte mindenhol kis rácsos dobozban, az sem rossz, és viszonylag olcsó is. (Persze átszámolva kg/ft árban nagyon drága, de kóstolónak az a párszáz forint szerintem egész jó.

A mézdinnye is egzotikusabb, mint a sima sárgadinnye, de azért kb. ugyanaz. Mondjuk most pont olcsóbb, mint a gália...

dec. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tesco, Spar, Interspar, Lild, Aldi, Auchan, Metro.
dec. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
dec. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lidlben szokott lenni gyakran, kutass az újságokban vagy nézelődj az üzletekben szerintem össze tudsz állítani. Mangó, datolya szilva gyakran van a nagyobb üzletekben, ananászt a lidlben láttam az szép a közepére helyezve. Én is gyümölcs kosarat fogok összeállítani.
dec. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Update:

Tegnap vettem a Lidl-ben papayát, krémalmát (cherimoya) és licsit.

Ma Tescoban voltam, ott is van licsi, hurrá! :)


1-2. voltam

dec. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!