Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire tűnik ez jó ötletnek?

Mennyire tűnik ez jó ötletnek?

Figyelt kérdés
Mostanában eléggé kevés időm van főzni, sütni magamnak, ezért támadt egy olyan ötletem, hogy bevásárolnék konzerv (pl. babgulyás, makaróni) illetve dobozos, hűtőben tárolt készételeket, (rizseshús, stb), elraknám a fagyasztóba, stb, és amikor tényleg nincs időm "normális" kaját csinálni, akkor takarékosabbnak tűnik egy ilyet enni vagy munkába vinni, mégiscsak főtt étel. Nyilván nem ezeken élnék minden áldott nap, csak néhanapján, amikor nincs kedvem vagy időm sisteregni, akkor bedobnék egy ilyet. Van aki már kóstolta ezeket? mennyire megbízhatóak?

jan. 11. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez is megoldás, de ha úgyis szoktál időnként főzni, akkor készíts pár adaggal többet, és azt adagonként fagyaszd le.
jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás lehet a problémádra, ami az időhiány. Én nem vagyok ezek híve, nem ízlenek sajnos.Nem tartom egészségesnek sem. De természetesen kikell próbáld, megkell kóstols hogy megtudd neked bejön e és nem e probléma számodra, ha heti 2-3x ilyen konzerves kajákat eszel.Nekünk nem izlenek.
jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább főzök időnként és a saját főztömből rakok el a fagyasztóba néhány adagot későbbi időkre.
jan. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket csak úgy vedd meg nagyobb mennyiségben, ha előtte megkóstoltad és meggyőződtél róla, hogy számodra vállalható vagy elfogadható. (Mivel a legtöbb ilyen förtelem ízű.) Nem mondom, hogy mind rossz, mert például a Házias ízek családból pár konzerv egyébként simán elmegy hébe-hóba, de némelyik tényleg annyira ehetetlen kategória.)


Szerintem egyébként amivel érdemesebb próbálkozni azok az ilyen ALDI/LIDL féle fagyasztott tésztás ételek. Azokat nem nagy művészet elkészíteni és 10 perc alatt megvagy vele.


De persze csinálhatod úgy is, hogy előre megtervezed és kiadagolod magadnak amit te készítesz, csak ugye ezzel annyira hosszú távra nem tudsz tervezni, ha csak ezeket is le nem fagyasztod.

jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen jo ds jobban jarsz ha magad csinalod. En egyedul lakom pl es mindent fagyasztok. Pl bolognait csinalok hat adagot es tesztat csak harmat. A szoszbol3mat fagyasztom. Amikor kiolvasztom mar csak teszta kell hozza.

Ds komplett lasagnet is szoktam fagyasztani.mindemfele szoszos husikat is pl tejszines keksajtos csirke. De fombapaprikast, porkoltet, leveseket is.


Sot fagyaszthatsz le leves levet ha tul sok van es fagyaszthatsz le nyers reoat zellert stbt. Melegutsd fel a levet es meg fagyottan a kockazott zoldsegeket dobd bele. Hamar megvan es finom.


Szoval az is mukodhet amit te irsz de minimalis energiabefejtetessel sokkal egeszsegesebben es sokkal olcsobban megvagy ha te magad fozod es fagyasztod.

Nekem pl ma az ebedem fagyobol kivett lencsefozelek volt az ebed amit meg szilveszterkor tettem el. Frissen tettem ra tejfolt

jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hetente gondoltam enni nyilván, az azert sok lenne, es en sem akarom magam mindennel teletomkodni. Egyebkent ezek is jo megoldasok, ezekre is gondoltam.
jan. 11. 20:02
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

zseniális

egyedül találtad ki...?

jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván sokan csináljak így de a rizs rosszul viseli a fagyasztást.Legjobb lenne csak pörköltet kissebb adagokban és az újra felhasználható pl húsos levesekhez.
jan. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi értelme, ugyanannyi idő gyorsan összedobni egy értelmes ételt, mint megvárni, míg kiolvad, stb.


Én még életemben nem álltam 20-25 percnél többet a konyhában, pedig friss ételeket készítek.

jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!