Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha a mesterséges édesítőszerek...

Ha a mesterséges édesítőszerek nem jók, mit lenne a legegészségesebb használni helyettük?

Figyelt kérdés

jan. 15. 12:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Cukrot, de csak keveset. A legtöbb esetben az édesítést el lehet hagyni, csak rossz szokás.
jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
A legegészségesebb a méz után a barnacukor. A juharszirup se rossz mint édesítőszer, hisz találhatóak benne ásványi anyagok és vitaminok is, viszont horror ára van, és ízben enyhébb mint a cukor, tehát többet használsz belőle.
jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

#12 a barna cukor az kristálycukor + melasz. Szo szerint semennyivel sem egeszsegesebb mint a kristálycukor.

Méz is teljes mértekben cukor és minimális ásványi anyag tartalom. Ami ráadásul hő hatására elbomlik. Az se sokkal jobn mint a cukor.

Juharszirup nagyon hasonló.

jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
36%

13-as: a barnacukor NEM kristálycukokr + melasz, mert a kristálycukor finomító eljárásokon esik keresztül, ami miatt különbözö vegyszermaradványok is vannak benne. A finomítás során kivonják belöle a melaszt és egyéb anyagokat is.

A barnacukor a finomítás elötti állapotban lesz megszárítva és csomagolva, ezért természetesebb állapotban van, mint a kristálycukor.

jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%

Én azt nem értem, hogy egy csomó mindenbe minek cukor vagy édesítőszer? Nem is kellene, csak valamiért ezt szokták meg az emberek, hogy csomó minden édes. De minek?

Ha limonádét kérek valahol, mindig cukor nélkül kérem, de persze külön el kell mondani azt is, hogy a cukor nélkül az nem azt jelenti, hogy akkor édesítőszerrel, hanem hogy totálisan édesítés nélkül.

Kávéba is tök felesleges cukor, én sütikbe is sokkal kevesebbet tennék, és akkor nem kéne annyit aggódni ezen sem. Hozzá lehetne szokni szerintem, csak el kéne engedni ezt a mindent agyonédesítünk hozzáállást.

Szerintem ez lenne a legegészségesebb.

jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%

Cukrot, mivel az is természetes.


A stevia meg ezek GI problémákat okozhatnak.

jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%

16-os: az igazi Stevia NEM OKOZ semmiféle gondot, ez egy gyógynövény.

A stevia néven kapható szerek viszont a legtöbbször "nyomokban tartalmaznak" azt is, a többi édesítöszer.

jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
85%
Cukor, ha nem ész nélkül használja az ember igenis egészséges!
jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem igaz, hogy nem jók a mesterséges édesítőszerek, valaki évtizedek óta gond nélkül használ ilyeneket, vagy eszik/iszik ilyennel édesített élelmiszereket. Aki (tudós) rákot emleget, az is ipari mennyiségekre gondol, és még akkor sem biztos. Ilyen alapon pl. a só is méreg. Tessék, le lehet pontozni.
jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Agáve szirup, kókuszvirágcukor. Igaz, jó drágák, kalóriatartalmuk csak 30%-kal alacsonyabb, mint a cukoré, de jobb a glikémiás indexük, a répacukorénak a fele. Én pl zabkásába szoktam rakni egy kávéskanál agávé szirupot.
jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!