Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A lejárt szavatosságú hús...

A lejárt szavatosságú hús meddig fogyasztható?

Figyelt kérdés
A lidlből vettem a két ünnep között lejárt szavatosságú kacsahúst azt meddig lehet még elfogyasztani, ha mélyhűtőben tárolom?

jan. 20. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha még akkor fagyasztottad le, amikor nem járt le a szavatossága akkor jó eséllyel fogyasztható, de hús esetén például a színből és a szagból gyorsan kiderül, hogy romlott-e.


Én nem biztos, hogy elfogyasztanám így, hogy nem ismerem a körülményeit mert nehogy okozzon valamit.. Amikor megvetted akkor már közeli lejáratú volt? Tehát leértékelt húsáru volt?


Szerintem ezeket kellene tudni, hogy el lehessen dönteni.


Mert érted, a darált hús is például amikor megveszem akkor lejár mondjuk 10-12 nap múlva, de lefagyasztom és akár 2 hónap múlva is felhasználom úgy, hogy nincsen semmi baja.

jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
HA a húst lefagyasztod, akkor megáll az idö számára, ha akkor még a szvatosságon belül volt., akkor semmi baja.
jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
ad #2: ha nem is állt meg számára az idő, de jelentősen lelassult. A leírtakból következtetve még használható felengedtetés után. Ajánlatos utána alaposan megmosni ill. áztatni kicsit majd megsütni. Jól átsütött húsban tönkremegy az esetleges toxin, így jártak el annak idején, amikor a dögkútba dobott állati tetemekből étkeztek.
jan. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pont aznap járt le a szavatossága, amikor megvettem, aznap átmostam és lefagyasztottam.
jan. 20. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a fagyasztott húst 2-3 hónap alatt elfogyasztom.
jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet.
jan. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint MÉG érvényes szavatosságú húst fagyasztottál le.

Három-négy hónapon belül simán fogyaszthatod, de arra azért figyelj, amikor kiolvad, még aznap süsd meg.

jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapnál ne tovább max fél év.
jan. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!