Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Eltömíthetik-e az ember...

Eltömíthetik-e az ember beleit a magok?

Figyelt kérdés
Ismerek valakit, aki nem eszik gránátalmát, szőlőt, sem semmi hasonló magvas gyülölcsöt, vagy kiköpködi egyesével a magjait, mert fél, hogy eltömítik a beleit. Én próbáltam meggyőzni, hogy szerintem ez nem reális félelem, de mivel nem értek hozzá, nem voltak meg a megfelelő érveim. Esetleg tudna valaki tudományos felvilágosítást adni?

jan. 26. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Sőt. Segítenek a letapadt salakot kitakarítani.
jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem,kicsúsznak a salakanyaggal
jan. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Csak akkor, ha a bélszakaszon valahol ehhez elég méretű tumor van már, vagy összenövés, ami akadályozza az emésztési folyamatot. De ez előbb-utóbb magok nélkül is bekövetkezhet.
jan. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egészséges embernél nem valószínű.

De anyámnak pl. vastagbél-divertikulum van, és neki az orvos minden aprómagvas dolgot megtiltott. Nem eltömítik a beleket ezek az apró magok, hanem "megülhetnek" a vastagbél kitüremkedéseiben (ezek a divertikulumok), és gyulladást okozhatnak.

Nem lehet, hogy az illetőnek is van valami hasonló betegsége, csak nem akar beszélni róla?

jan. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Egészséges embernél nem okozhat problémát, de mivel az ember sosem tudhatja, mennyire egészséges, általában azt szokták javasolni, hogy rágja össze a magot és úgy nyelje le (pl. szőlő, dinnye esetében).
jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban vannak olyan betegségek, amelyek meglétekor sajnos tilos az apró magvak fogyasztása! Én is ismerek olyat, akinek nem szabad ilyet ennie.
jan. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!