Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Péksüteményevési szokásaitok?

Péksüteményevési szokásaitok?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran, mennyit, melyik étkezésre, mit esztek?


Nem a zsemle/kifli/kenyér jellegűek, hanem a különféle édes, sós és egyéb töltött pékáruk, pl. kakaós csiga, cukorral szórt fánk, meggyes-rácsos, túrós táska, májas táska, pizzás csiga, sajtos pogácsa stb. stb.


Az utóbbi időben egyre többen írják, hogy ők bizony nem esznek ilyeneket. Akkor kiknek sütik naponta többször?



febr. 9. 22:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Én sajnos nagyon szeretem az ilyen "moslék" gyorsan felszívódó kalória bomba jellegű péksüteményeket. Első sorban inkább a húsos és sós változatokat. Imádom az összes bureket, legyen az húsos, túrós vagy káposztás. Nagyon szeretem a virslis, pizzás, sonkás táskákat.


Viszont egyáltalán nem eszek ilyet, évek óta nem. Kalóriadeficitet is tartok, szóval az ilyenek végképp nem férnek bele nekem.

febr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Én cukorbetegség miatt nem ehetek ilyet, illetve a kalóriakeret tartása miatt is nehéz lenne gyakran beilleszteni ilyeneket. De, azért is írok ide, mert bizony mielőtt cukorbeteg lettem, napi szinten ettem péksütiket. Suliban is mindig ezt ettem (ahogy a többiek). A szüleim is szeretik az ilyeneket. Nekem mindig a sajtkrémes rúd volt a kedvencem.


Amúgy lehet hogy úgy látod, hogy egyre többen írják, hogy nem esznek ilyeneket, de szerintem egy átlagos magyar családban a péksütemény evés nem egy ritka dolog, szóval akik nem esznek ilyeneket, azok még mindig kisebbségben vannak szerintem. Nyilván van rá kereslet, mert finom, sok helyen kapható, és tökéletes arra az esetekre, ha nem otthon étkezel, nem macerás magaddal vinni.

febr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Noren1989 ***** válasza:
75%

Nem szeretem, nem is eszem.


Kb 5éve.

febr. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Az Aldiban a töltött fánkot szoktam venni csak, azokat nagyon szeretem, de azt sem veszek minden alkalommal, csak 1-2 hetente egyszer veszek két darabot és hazaérkezés után megeszem rögtön. :D


Egyébként nem szeretem annyira az ilyen száraz péktermékeket. Zacskós toast kenyeret szoktam néha venni, csak hogy legyen itthon valami, ha hirtelen megéhezek de még nem főztem, akkor be tudjak tolni rögtön két szelet vajas kenyeret, de ennyi. De alapvetően itthon főzni szoktam, vagy zabkását eszem, csinálok egy turmixot, eszek egy joghurtot, ezer más opcióm van a péksütikre, de nem azért, mert annyira egészségesebbek, csak nekem a péksüti az mindig olyan kaja volt, amit veszek, ha valahol útközben épp megéhezek és bekapom séta közben vagy amíg várom a buszt vagy valami. De ez meg annyira nem gyakori.

febr. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Igyekszem max. heti 1x, mondjuk hétvégére, valami "minőségibbet", kézműves pékségben venni és akkor tízóraira vagy uzsonnára esszük meg egy kávéval.


Mostanában nem jellemző, mert 6 hónapos terhes vgyok, szóval egyre lassul az életem, de régebben ha nagyon rohanós volt a napom, akkor reggeli vagy uzsi helyett vettem pl. ilyen Fornettis vackokat vagy ha vásárolni mentem egy plázába meló után vagy egyik helyről rohantam a másikra, egy metróállomáson stb. De 1 óra múlva már farkaséhes voltam, mivel üres szénhidrát és cukor többnyire szóval azért próbáltam akkor is max. heti 2-3x ilyet csinálni.

febr. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem eszem ilyesmit, csak végszükség esetén, amikor rohanás van és nincs idő másra és készülni sem tudtam. Ez kb. 2-3 havonta jelent egy alkalmat, amikor 2-3 ilyesmi péksütit elfogyasztok,
febr. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Tömöm befelé, amíg rosszul nem leszek.
febr. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sokat iskolások visznek el ezért van reggelente fullra sütve.

Én egy héten max kétszer veszek ilyesmit.

febr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk átlag heti 1-2 alkalommal, egy darabot (ha fornetti, akkor 5 darabot), uzsonnára (ritkán a fornettit reggelire), és általában sós jellegűt, pizzakrémes, sajtos, spenótos stb cuccokat.
febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem eszem ilyet. Kb havi 1x veszek.

Azoknak sutik akik viszont esznek ilyet. Sokan jobban rohannak, tobb penzuk van ezert nem dobozolnak vsgy kevesb tudatosak. Munkahelyen egyutt reggelizunk, fele ember ilyet esheik

febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!