Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Péksüteményevési szokásaitok?

Péksüteményevési szokásaitok?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran, mennyit, melyik étkezésre, mit esztek?


Nem a zsemle/kifli/kenyér jellegűek, hanem a különféle édes, sós és egyéb töltött pékáruk, pl. kakaós csiga, cukorral szórt fánk, meggyes-rácsos, túrós táska, májas táska, pizzás csiga, sajtos pogácsa stb. stb.


Az utóbbi időben egyre többen írják, hogy ők bizony nem esznek ilyeneket. Akkor kiknek sütik naponta többször?



febr. 9. 22:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%
ha van leakciózva valami sós, néha veszek. ha meglátom évi egyszer hogy egy hatalmas döglégy mászkál rajta komótosan a hideg tél közepén(!) akkor egy kis ideig hanyagolom. nem kitalált történet
febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Régen rendszeresen vettem ilyeneket pékségekben, fornettisnél, stb, aztán pár éve leszoktam róla. Idő közben nagyon sok dolgot tanultam meg házilag sütni, úgyhogy mostanában ha megkívánok valamit, akkor itthon elkészítem. Olcsóbb és egészségesebb is és nem mellesleg nagyon élvezem a folyamatot.
febr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12-es írnál példát, miket sütsz otthon? Milyen lisztet használsz?
febr. 24. 21:41
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha meglátom,és megkívánom,havi 2-3 alkalom hétköznap,uzsonna gyanánt.Sós,édes,mikor melyik szimpatikusabb,általában vásárlás után el is fogy még a kocsiban.

Hétvégén mindig sütök inkább vagy a család kívánsága szerint,vagy egy éppen felfedezett új recept szerint,Mindig találok olyat,amit még nem próbáltam

febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbet nem szeretem, a közelben finom pékség nincs, úgyhogy nem vagyok nagy péksüti fogyasztó. Kb 2-3 hetente egyszer veszek 2 db vajas croissant-t, mert azt frissen készítik egy kedvenc kávézómban a munkahelyem közelében, de sajnos pofátlanul drágán. Amíg mondjuk volt Fornetti a vasútállomáson, addig azért heti 2-3 alkalommal 3-4 db sajtos pogi vagy kis kókuszos csiga befigyelt, de szerintem ez még nem túl sok. Az sokkal egészségtelenebb, hogy a magyarok többsége (beleértve magamat is sajnos) egyáltalán nem reggelizik, max éhgyomorra nyom le egy kávét. A péksüti sem méreg, csak mértékkel kell fogyasztani, nem nonstop rendes étel helyett.
febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
ilyet azért ne jelents ki #15 hogy a Magyarok többsége nem reggelizik. lehet hogy egészségtelen dolgokat, de hamar belenevelik mindenkibe itt is hogy fontos hogy egyél reggel (attól függetlenül hogy tudom van egy réteg aki óbégat hogy én felkelés után nem tudok semmit enni) más meg megtapasztalja hogy egy komolyabb munkavégzéshez minimálisat muszáj is hogy ne ájulj ki
febr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
71%
Nézd be egy iskolába felső tagozattól, min. az osztály fele azt fogja mondani, hogy nem eszik otthon, mert nincs idő rá. A felnőttek ugyanez, pláne, aki reggel 6-7-kor vagy még korábban megy dolgozni. Az nem reggeli, hogy bedobsz egy kávét meg Sport szeletet, hogy kibírd ebédidőig ájulás nélkül. Ez nem belenevelés, hanem idő kérdése, na meg igen, azé is, hogy ki kíván ébredés után nem sokkal valamit és ki nem. Jó lenne, ha te meg ezt nem neveznéd “óbégatásnak”, ha egyrészt már leállsz vitatkozni egy másnak szóló válasz kapcsán, másrészt meg nem tudsz semmit az emberek egyéni szükségleteiről. Képzeld, kb 20-21 éves koromig én sem bírtam az égadta világon semmit megenni ébredés után, csak minimum 2-3 órával később, pedig még fizikai munkát is végeztem. Azóta a vasszöget is, de előtte nagyon nem így volt és anno sok osztálytársamnál sem. Lehet, a tinik szervezete másképp működik, a felnőttek meg nem fognak emiatt korábban kelni.
febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!