Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Csattanó maszlag milyen...

Csattanó maszlag milyen élelmiszerek közé szokott keveredni?

Figyelt kérdés
Mely élelmiszerek fogyasztásakor kell aggódnom, hogy elvben belekerülhetett?

febr. 21. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Gyakorlatilag bármibe belekeveredhet. Főleg gépi betakarítású élelmiszernövények közé.

Most ahogy hirtelenjében rákerestem, találtak csattanó maszlagot fűszerköményben, kölesben, fagyasztott zöldbabban.

febr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%
Nagyon ritkán kerül bele élelmiszerekbe, és ha benne is van max egy két szem, bajod ennyitől nem lesz... Én már csak tudom...
febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem kell tartani az élelmiszerek közé keveredésétől.

A csattani maszlag egy viszonylag könnyen felismerhető növény, amely általában nem a termesztett gabonák között él.

Szórványosan fordul elő, a veszélye inkább az, hogy mostanság ismét "felfedezték" dísznövényként, és a kiskertekben sokkal veszélyesebb, ha ott kisgyerek van.

febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőhöz pluszban annyit, és ez mindenképpen fontos, hogy a különböző magvakat (bab, sárga borsó, köles, stb) régen is átválogatták a felhasználás előtt, ami nem az jelenti, hogy minden egyes magot külön megnéztek, de egy maréknyi magot szétterítve azonnal észlelhető volt, ha abban idegen anyag, szennyeződés van.

A csattanó maszlagról olyan történetek vannak, amikor azt szándékosan ették meg, kábítószer, de nem pozitív élményeket ad.

febr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én emlékszem rá, hogy iskolai menzán volt mérgezés tőle. Azt hiszem lencsébe keveredett. Nem volt súlyos a mérgezés, inkább csak megfigyelésre vitték be a gyerekeket a korházba.
febr. 21. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell átnézni a magvakat hogy azok között ne maradjon szennyeződés.

Nem vitatom a menzás esetet, de sokkal nagyobb eséllyel kerül az élelmiszerbe egyéb szennyeződés, mint a csattanómaszlag magja.

Ez régen is így volt, emlékszem, gyerekként elszörnyülködtem, amikor nagymamám átszitálta a lisztet, és a szitán fent maradt szemetet megláttam.

A bab, borsó között is volt apró kavicstól kezdve, elpusztult rovarig sok minden... nem sok, de előfordult, és azért soha nem dobták ki az élelmiszert, mert néhány szemét is bele keveredett.

Volt persze az a szint, amikor az már fogyaszthatatlanná vált, pl ha a ab nem fogyott tavaszra, kikeltek a zsizsikek.

Lehet rajta szörnyülködni, de a zsizsik peték, lárvák a betakarításkor már a magvakban lapulnak, csak most sokkal egyszerűbb a megoldás: van fagyasztó..

Csattanó maszlagot szoktam látni a határban, szórványos gyomként, főleg a megműveletlen területeken, a vetésben nem jellemző, de nyilván attól is függ, mennyire törődnek a vetéssel, de nem az a növény, ami inváziósan ellepi a területeket.

Az ellenőrzés nélkül felhasznált magvak közé sok minden kerülhet, akár csattanómaszlag mag is, azért kell azt átvizsgálni a felhasználás előtt, de arra ráparázni, aggódni fölösleges.

Az említett eset után, gondolom az üzemi konyhán dolgozóknak is válaszolni kellett néhány kérdésre.

Sokkal többen keverték már össze a gyöngyvirágot medvehagymával, pedig mire a gyöngyvirág kidugja a leveleit, a medvehagyma szezonnak vége, és azért nem is ajánlott már medvehagymát szedni, mert a gyöngyvirág halálosan mérgező.

febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A lencsére hasonlít leginkább a magja. Mivel terebélyes növény, így sűrű vetésben nem tud megnőni annyira, hogy magot neveljen. A gabonaféléknek viszonylag jó a gyomelnyomó képessége. Egyébként pár szem mag nem okoz gondot, egy kicsivel több már hányást-hasmenést, még több pedig hallucinációkat, nagy mennyiség, akár idegbénulást is. De a boltokban kapható magok esetében rendkívül ritka a csattanó maszlaggal történt szennyeződés, nem kell ráparázni a dologra.
febr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol megterem de inkább augusztus közepén jelenik meg földeken.
febr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!