Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kifli miért finomabb mint a...

A kifli miért finomabb mint a kenyér?

Figyelt kérdés

márc. 19. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem gondolnám, hogy finomabb . Talán csak nem kell annyit "vesződni" vele .

Veszek 1-2 kiflit max. félbevágom aztán eszek de egy kenyeret fel kell szeletelni, megy vele az idő stb...

Ilyenekre gondoltál ?

Mostanában amúgy én is kiflit veszek inkább, mint kenyeret pedig nálunk a pékségben még kora este is kapható finom, friss kenyér .

márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy más a tésztája. Lehet, hogy valami kis pszichológiai trükköt alkalmaz az agyan önmagadon.


Ezt így még nem hallottam, őszinte leszek:D

márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó sós kifli finomabb, mint a kenyér . Csak sajnos nehezen találni manapság egy igazi régi ízeket idéző sós kiflát .
márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem finomabb az íze és az állagát is jobban szeretem.
márc. 19. 21:08
 5/9 Hova gondolsz ***** válasza:
100%

Nem "lehet, hogy más a tésztája", hanem tényleg más a tésztája.:) Azért finomabb.

Én is jobban szeretem a kifli.

márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

A kifli, a zsömle és a kenyér tésztája mind más összetételü.


Bocs, de ez nem érthetö: "Veszek 1-2 kiflit max. félbevágom aztán eszek de egy kenyeret fel kell szeletelni, megy vele az idő "

Mennyivel kevesebb idö egy kiflit félbevágni, mint levágni egy szeletet a kenyérböl? (Elöre felszeleteni az egészet értelmetlen dolog lenne meg sokkal hamarébb lenne túl száraz)

márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas különbségek vannak a kapható pékáruk között. Ha a klasszikus receptet vesszük, a kiflinek mások az alkotói. Pl. vaj és tej is van benne. A hozzá használt liszt is más.

Ma csak elvétve találsz olyan kenyeret, ami csak kenyérlisztból, vízból és sóból áll, és hagyományos fatüzeléses kemencében sül. És ha mégis, nagyon drága. Olyan gyakoribb, hogy harmincnál is több dolog van benne. Ezeket én nem nevezném kenyérnek. Lehet, a kifliknél kevesebb lehetőség van a recept „modernizálására.

márc. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván más a tészta, került bele zsiradék plusz némi tej vagy tejpor.
márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1-eshez hozzátenném: igazából a mai kiflik borzasztó állagúak és képtelenség félbevágni ezeket. Inkább zsömle és buci. Közben kenyérből lehet kapni szeleteltet és toast-ot.
márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!