Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi az a talán kenyér alapanyag...

Tschabalala kérdése:

Mi az a talán kenyér alapanyag, aminek a neve kétértelmű/félreérthető/vicces? Évekkel ezelőtt hallottam, de azóta elfelejtettem. Annyi rémlik, mintha állathoz hasonlítana és/vagy két szótagból áll.

Figyelt kérdés
Nem akar eszembe jutni, de hátha valakinek a leírás alapján beugrik.

#alapanyag #kenyér?
2013. máj. 20. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Kovász? Pár?
2013. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tönkölybúza?
2013. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Korpa?
2013. máj. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, amit az első írt, nem? Kovász. És hasonlít a kuvaszhoz.
2013. máj. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tönköly -> bögöly.

Most aztán idegesít, hogy nem tudom!

2013. máj. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a fentiek közül egyik sem volt az, amire gondolok (pontosabban gondolnék, ha tudnám mi az).


Nekem úgy rémlik, hogy kenyér alkotója. De rákerestem a neten, és semmi nem volt ismerős. Szóval lehet, hogy általánosabb dolog. Még az élesztő összetevője villant be, de lehet, hogy semmi köze nincs hozzá.

Valamiért ma jutott eszembe, hogy pár éve egy szakács srác mondta a vonaton, hogy ki van akadva, hogy ezen az emberek képesek nevetni.

2013. máj. 20. 23:08
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem beugrott!


Tigris


Nem tudom min olvastam, de előfordulhat, hogy ezt használják a szakácsok (és itt nem az állatra gondolok)?

2013. máj. 20. 23:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól van nyertél, az életben nem jöttem volna rá. És van ilyen!!!! [link]
2013. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A tigris nem kenyér alapanyag. :D Hanem egy kész pékáru, ilyen zsemleféle, aminek cirmos a teteje.
2013. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tescoban szokott lenni tigrisvekni. kis 40 dekás kenyér, és tényleg csíkosra van cirmozva. finom is, csak jó drága.
2013. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!