Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A heréletlen kan disznó húsa...

A heréletlen kan disznó húsa kerül a SÁGA füstölt pulykapárizsiba?

Figyelt kérdés

Néha kifogom a hentesnél olyan disznó húst ami sütés közben olyan irgalmatlan büdös szagot áraszt, hogy még a tepsit is ki kell dobni mert abból sem lehet kiszedni azt a szagot.

A gyomorforgató szag csak napok múlva távozik a sütőből, lakásból.

Utána olvastam: a Heréletlen kandisznó húsa nagyon büdös tud lenni, de csak hőkezelés során lehet érezni.

Tegnap a gyerekem bedobott egy szelet Sága Füstölt Pulyka párizsit a mikróba, mert megfagyott a hűtőben.

Gondolta kiolvassza, de kicsit megsütötte, mikor kinyitotta a mikró ajtaját majdnem összehánytam magamat.

Megint azt az iszonyat büdös szagot éreztem, itt egyértelművé vált számomra, hogy a Sága Füstölt Pulykapárizsiban a kandisznó húsa vagy szalonnája van.

A szalonna rendben van mert az összetevőkben írják is, hogy: "gyártási szalonna" ami a leírás szerint akár 40% is lehet.

Tudomásom szerint a heréletlen kandisznó nem kerülhet kereskedelmi forgalomba, akkor hogy kerül bele a Sága termékébe ?

Aki nem tudja, hogy miről beszélek, vagy kételye támad, rakjon egy szelet Sága Füstölt Pulykapárizsit a mikróba, majd süsse meg picit, de előtte ne egyél semmit, utána meg már nem fogsz, az biztos.

Mi mindent megetetnek velünk csak a profitszerzés miatt :(



2013. máj. 26. 10:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
2013. máj. 26. 10:39
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

1.) Te most valami bértollnok vagy, akinek a célja lejáratni egy magyar céget? Ha nem, akkor miért írtad 5x is ki a cég nevét?


2.) Általában fiatal 120 kg körüli állatokat szoktak feldolgozni, amik fiatalok így nem nagyon lehet kanszagú a húsuk!


3.) A tenyésztőnek elemi érdeke, hogy heréltessen, hiszen a heréltek jobban nőnek, és nem verekednek annyit!

2013. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Füstölt PULYKApárizsi
2013. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

A linkelt topicból:


"Néha becsúszik egy-egy ún. rejtett heréjű egyed, na, ezekben úgy 10-12 hónapos korukra megvan a kanszag és látszólag a rejtett herék miatt nem is tűnik fel, hogy kanok, bár, a viselkedésük agresszív, mint a normál kanoké."


A legtöbb állat 8-9 hónapos korára eléri a vágósúlyt, így esélyük sincs ivaréretté válni és kanszagot árasztani.


Szerintem.

2013. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Banyek, fel se tűnt a pulyka szó!
2013. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Nos,a pulykában is van 40% disznóhús, tessék utána nézni...igen lehet bennük kandisznó,nem ennél a márkánál de éreztemmár én is.Annyi a titka, hogy nem kell ilyen nagy gyártók szarjait megvenni.
2013. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományos falusi nevelés mellett nő fel a disznó 8-9 hónap alatt 120 kilóra. Ipari körülmények között ez 4-5 hónap (nem véletlenül olyan semmilyen, vizes manapság a hús, amit boltban vesz az ember).... Ahhoz, hogy ez teljesülni tudjon, baromi fontos például a herélés, amit már egész fiatalon megcsinálnak, mert könnyebben viseli a malac és gyorsabban gyógyul. Szóval az esély, hogy kandisznó húsa kerüljön bele, igen-igen csekély..... Szerintem simán romlott volt a párizsi. Én ezt a terméket szoktam venni, és soha nem találkoztam ilyennel.
2013. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az üzemekben a kismalacokat kiherélik, vagy még nem ivarérettek, amikor levágják őket, tehát ez elméletileg lehetetlen.
2013. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A pulykapárizsiba pulyka kerül!
2013. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Sertés "ipari szalonna" van benne.
2013. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!