Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nagyon édesszájú vagyok, de...

Nagyon édesszájú vagyok, de nem akarok elhízni, mit egyet amikor megkívánom az édességet?

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 17:12
 1/6 anonim válasza:
100%

Ha nem viszed túlzásba, édességet is ehetsz nyugodtan! :)

De egészséges nasiként ehetsz szárított/aszalt/nyers gyümölcsöket, magvakat.

2013. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Csak mert eszel édességet, még nem hízol el, fontos a mérték, s persze nem mind egyformán kalóriadús...

Fogyókúrázóknak is szokták ajánlani az olykori 1-2 kocka étcsokit, én is tapasztaltam, hogy abból nem kell sok.

Érett banánt is ki lehet keverni kakaóval (a banánban elég sok a szénhidrát, de még mindig sokkal jobb, mint valami cukros-adalékanyagos bolti puding vagy mittomén :)), de kismillió más lehetőség is van. Nem tudom, Te konkrétan mit kívánsz, nálam az édességvágy mindig kakaóvágyat jelentett :) A kakaós nyersbonbonok elég jók voltak rá (kakaó, olajos mag, mazsola darálva és összekeverve, de a kakaótlanok is jók: dió/mazsola, mák/mazsola). Múlt idő, mert ma már kevés szénhidrátot eszem és ilyen étrend mellett nincs édességre igényem, maximum hedonizmusból, de nem "kell" a testemnek, mint régebben.

Ha nem alapfeltétel a kakaó használata, akkor egy viszonylag szolid édesség a kókuszkrém, apróra darált kókuszreszelékből, citromlével, citrommal, vaníliával, mazsolával (vagy valami mással édesítve, de mivel a kókusz édes, nem kell oly rengeteg. a kakaós és kávés dolgokba bezzeg extra sok kell)...

2013. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Vacsora HELYETT egyél csak csokit, lehetőleg jó minőségű étcsokit, amennyi belédfér:)
2013. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én gyümölcsöt szoktam olyankor enni. Legalább egészségesebb! Csinálj magadnak gyümisalátát pl.
2013. jún. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) öhm..harmadik, hát nem is tudom..azért vacsora helyett csak étcsoki..meg, hogy jól lakjak tőle és tápláló legyen azért nem 1-2 kockát kéne megenni..plusz annyi étcsokitól, amennyitől jóllakom, egy hétig nem tudnék vécére menni :D
2013. jún. 3. 14:20
 6/6 anonim válasza:
25%
őőő am ott az édesítő is ha már kakaóról van szó ha vki annyira kakaóra vágyna vesz jó minőségű cukrozatlan kakaóport bele a tejbe meg vesz mondjúúúk ezerédest tod tablettás édesítő annak jobb íze van min a fojadéknak és azt rak bele cukor hejett v teába is lehet v vehet diabetikus édességeket bár azok k*vadrágák de hát az egészségért megéri tán legalábbis annak aki megengedheti magának meg am egyesek azt mondják ink nem mondok nevet h dél előtt lehet cukros dolgot is enni csak mértékkel na most pl barátnőimnél pont ez a baj najó meg nálam is h nem tudunk non megállni annál a bizonyos mértékletes szintnél pl ha tábla csokiról van szó pl karira kapok v ijenek nah mind1 hát fitten megöregedni v öregnek lenni mégis jobb min elhízottan nem? bár mundjuk abba a testmozgás is beletartozik nah mindegy üdv R
2016. márc. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!