Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek melyik az egészség...

Szerintetek melyik az egészségtelenebb? a füstölt házi sonka, vagy a párizsi?

Figyelt kérdés
?
2013. jún. 3. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én inkább enném a házi készítésűt mint a boltit.
2013. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A párizsi csak látszólag sovány. Én jártam húsüzemben, láttam, miket darálnak bele. Természetesen a házi sonka is tartalmaz koleszterint, a sós pác miatt nem használ a vérnyomásnak. De ennek ellenére maradok a füstölt házi sonkánál, mert az a sós pácon kívül semmiféle adalékanyagot nem tartalmaz és a "gyártás" során nincs lehetősége szennyeződni. Az igazság az, hogy ha nagyon alaposan vizsgálod, egyik sem egészséges. De akkor is: Jó étvágyat a sonkához!
2013. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdéseknél mindig ugranak a mű/házi vitára és nyilván statisztikailag a sonka egészségesebb, de még az sem nevezhető egészséges ételnek egyáltalán, egy tömb zsíros, nitrites sertéshúsdarab.
2013. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:

Mitől is van a házi sonkában nitrit??

A só nátrium-klorid.

2013. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na most nem pont arra gondoltam hogy azért egészségtelenebb a párizsi mert üzemben állítják elő. csak annyi mindent hallottam hogy miket raknak bele, hogy elgondolkodtam vajon melyikkel árt magának többet az ember ha jó kis parasztos zsíros füstölt sonkát eszik vagy ha a jóféle 500ft/kg-os tescós párizsit amibe a kutyafülén kívül minden benne van. bár ki tudja lehet hogy még az is... szoktatok egyébként párizsit és hasonló felvágottakat, virslit venni? én ha veszek mindig az jut az eszembe, hogy ezzel az erővel egy marék homokot is megehetnék mert legalább annyi a hasznos anyag benne mint a virsliben vagy a párizsiban. lehet egyáltalán benne hús?
2013. jún. 4. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!