Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kerámia serpenyőben lehet...

Kerámia serpenyőben lehet rántotthúst sütni? Sajnos nincs rápasszoló fedő. És úgy általában mire érdemes használni? Most kaptam.

Figyelt kérdés

2013. jún. 22. 07:22
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Minek a fedő? Sha életemben nem sütöttem fedő alatt rantott húst....
2013. jún. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A rántott húst nem szabad fedö alatt sütni, mert elválik róla a panir.

A kerámia serpenyö meg természetesen jó.

2013. jún. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Világ életemben az első megfordítás után lefedtem a rántotthúst. akkor a gőzben finom puha lett, amikor levettem megint megfordítottam , de akkor már fedő nélkül fejeztem be a sütést. így volt ez zománcosban, rozsdamentesben, teflonban is, csak most ezzel a kerámiával nem tudom mi a helyzet.

Köszi a válaszokat.

2013. jún. 22. 07:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Akár zománc, teflon, vagy kerámia, a sütés technológiája ugyanaz.
2013. jún. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne, igen. Ugyanúgy, ahogy eddig sütötted. Mondjuk ha nincs rápasszoló fedőd, és eddig úgy sütötted, akkor gondold meg. Mondjuk én sem használok hozzá fedőt, mi úgy szeretjük, ha ropogós a panírja. :)


Egyébként a kerámia sütő egy nagyszerű találmány véleményem szerint. Nekem is van, karácsonyra kaptam, azóta is majdnem mindent abban sütök. Rengeteg dolog alá egyáltalán nem is használok olajat, van, hogy épp csak egy cseppet (pl tükörtojáshoz, rántottához, krémlevesbe kenyérkockát pirítani), és még soha semmi nem ragadt le! Csirkemellet szoktam benne párolni, majd megpirítani, az eddig nekem mindenben leragadt, de ebben nem. Mosogatáskor is könnyű megtisztítani, nem kell előáztatni, súrolni meg pláne nem, könnyen lejön róla minden.


Vigyázz a kerámia bevonatra, mert könnyen sérül, csak szilikon-, fa- eszközökkel főzz benne, és tisztításkor ne sikáld, ne használj súrolóport!

2013. jún. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszaitokat:)
2013. jún. 22. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!