Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szavatosság lejárata után...

Szavatosság lejárata után kibír egy félévet egy szaloncukros csomag? Ehető lesz még?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

amilyen édességfüggő vagyok tuti megenném...

kóstolj meg egyet. :)

2013. júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még egy év múlva is megenném.
2013. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Talán ehető lesz, de finom semmiképp sem...
2013. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kóstolj meg egyet, az a biztos. A szavatossági idő lejárta nem azt jelenti, hogy onnantól már megromlott az étel, csak azt, ha esetleg már tényleg megromlott, és te rosszul leszel tőle, ezért a gyártó már nem vállal felelősséget.

De mi is jártunk már úgy, hogy a fadíszítésnél találtunk egy csomó tavalyi szaloncukrot, amik már hónapokkal korábban lejártak, de megkóstoltuk, jó volt, meg is eszegettük pár nap alatt, és semmi bajunk nem lett tőle :)

2013. júl. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Először is köszi a válaszokat! Igazából még mostanában fog lejárni és télre szeretném megvenni:) Csak jó kérdés van-e értelme. Mondjuk, ha egy évet kibírt, csak kibír egy félévet, szobahőmérsékleten tárolnám.
2013. júl. 20. 12:20
 6/11 anonim válasza:
100%

Szia

Ehető lesz a szaloncukor 1 év után is csak hüvös helyen tároljuk. Az íze is hasonló marad, csak a cukor kicsapodik a csokoládén. Kicsit meg fehéredik,de nem romlik meg.

2013. júl. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
No, azért a csomag aligha ehető.
2013. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen csokoládé féle édességek nem nagyon tudnak megromlani. Nyilván hűvös és száraz helyen kell tárolni.

Azt szoktam az ilyenekre mondani, ha valaki azt mondja, hogy hú, ennek már lejárt a szavatossága, hogy még szerencse, hogy a benne levő kaja nem tudja és nem tud olvasni a külső címkéről, "hogy nekem most kell megromlanom".


Ami romlékony az a hús, a tejes tojásos nedves dolgok és hasonlók. A csokik évekig fogyaszthatók maradnak. Sőt azután is, legfeljebb később már az ízén érzed.

2013. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na akkor bátran veszek belőle, köszi a válaszokat:)
2013. júl. 23. 12:45
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Egy időben kilószámra vettem a lejárt de fincsi édességeket, nagyon olcsón. Százasért 4-5 szeklet műzli vagy sportszelet. Akkor 2005-től lelkileg nagyon ki voltam készülve az akkori kormány fosztogatásától, fojtogatásától ami keményen megérintett többek között engem is és ezért kellet a sok édesség. Igaz, azóta már nem ehetek cukrosat. Akkor viszont kilószámra ettem, vacsora ebéd és reggeli helyett és közben is, hogy kibírjam 2010-ig valahogy azt az időszakot.
2013. júl. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!