Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a különbség a margarin és...

Mi a különbség a margarin és a kenhető növényi zsír között?

Figyelt kérdés
Eddig margarinnak vásároltam a terméket, de egy ideje kenhető növényi zsír.
2013. júl. 30. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Az elnevezés és a gyártó.
2013. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

margarinban éehet állati eredetű zsiradék is (pl. marhafaggyú)

növényi zsírban ilyen nem lehet

2013. júl. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 fery66 válasza:

A margarin hidrogénezett növényi zsiradék.Tehát mű izé.

A másikat nem tudom.

2013. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A kettő ugyan az a vaj és a margarin közt van a különbség.

A vaj tejből, míg a margarin növényi zsírból készül :)

2013. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

annyi, hogy a margarinba többnyire raknak vaj aromát (vajpor néven is ismert) vagy egyéb állati eredetű készítményt, hogy jobb legyen az íze :) láttam olyat is már (nem magyarországon) amibe még tejpor is került a vajpor mellé :)


a kenhető növényi zsírba pedig nem raknak ilyesmit :)

2013. júl. 31. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mind sz.ar, nem kéne enni. Bár nagyon természetesnek tűnik a növényekből kisajtolt olajok fogyasztása, majdnem egyértelmű hogy az ember természetes tápláléka a nővényi olajok (ha, ha ha ha) mégsem az.
2013. júl. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokkal okosabb nem lettem. Talán az aromás dolog még hihető is :)


Egyébként olyan ritkán használok margarint, lehet hogy már ősidők óta ez a neve, csak eddig nem vettem észre :)

2013. júl. 31. 22:22
 8/8 Szmeagol72 válasza:
A zsírszázalék a különbség. A 80% zsírtartalmú az margarin. A 60% a háromnegyed zsíros margarin, a 40% zsírtartalmú pedig a light margarin. Az ettől eltérő zsírtartalmúakat a magyar élelmiszerkönyv alapján kenhető növényi zsírnak kell nevezni. Így pl a Ráma a maga 70%-os zsírtartalmával nem nevezhető margarinnak. Sem mondjuk a Delma 25%-os.
2014. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!