Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire egészséges, és...

Mennyire egészséges, és alakkímélő a darált sertéshússal töltött tök?

Figyelt kérdés
van egy olyan érzésem, hogy nem nagyon....
2013. júl. 30. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Minden étel egészséges, ha mértékkel és változatosan eszel!
2013. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mersze a Big Mac is, nem igaz?:)
2013. júl. 30. 21:05
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Egészséges? Igen. Alak kímélő? Ha mértékkel eszed akkor igen.

Ha nagyon nem vagy kibékülve a darált hús részével akkor töltsd mással. Keress recepteket v csak bízd a fantáziádra.

2013. júl. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igazából 15 éves vagyok, és másfél hete teljes életmódot váltottam, mert eddig mindig a diéta rabja voltam, és elegem lett. (kicsit furcsának hangozhat, de tényleg egész kicsi korom óta zavart, hogy husis vagyok.) minden egészségtelen étellel felhagytam, és edzeni is elkezdtem napi rendszerességgel. nem titkolom, hogy célom a fogyás, de nem ez az elsődleges, hanem hogy kiegyensúlyozott legyek:) ilyen szemszögből mennyire tartjátok alakkímélőnek este 8 órakor?
2013. júl. 30. 21:38
 5/9 A kérdező kommentje:
ja igen, és nem én készítettem a vacsorát, hanem az anyukám, és szerinte ezt nyugodtan ehetem. ... nem nagyon bízom a diétás tippjeiben...
2013. júl. 30. 21:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Ete 8 után semmiképp. 6 óra után már ne nagyon egyél.
2013. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
lefekvés előtt három órával lehet megejteni az utolsó étkezést, és mivel én 11kor szoktam lefeküdni körülbelül ( a nyár miatt) ezért szoktam fél8-8 körül vacsorázni. meg anyu is ilyenkor ér haza.
2013. júl. 30. 22:40
 8/9 anonim válasza:

Szia! Nagyon örvendetes, hogy rászántad magad az életmódváltásra, arra kell odafigyelned, hogy valóban az legyen, amit a neve takar, ne két hétig csináld, hanem valóban váljon életed részévé. Én is hasonló alkat vagyok, mint Te, kicsi koromtól kezdve husis, ma már 32 éves vagyok, mindenen túl, amit a fogyásról tudni lehet. Ha komolyan gondolod, ne ilyen oldalakon szerezzél információkat, itt mindenki mindenfélét írogat a kibicnek semmi nem drága alapon, mindenféle hozzáértés nélkül. Legyen inkább barátod a google! Keress rá a lowkorb, az inzulincsapda, az inzulinrezisztencia kifejezésekre, a szénhidrátok és a hízás kapcsolatára, nézd meg az update-tet (igen, Norbi elvei valóban jók, a termékei már kevésbé szerintem, én nem veszem őket), a paleolit táplálkozást, stb. Egyet jegyezz meg: a közhiedelemmel ellentétben nem a zsírtól lesz zsír rajtad, hanem a szénhidrátoktól, illetve a szénhidrát és zsír párosításától! Nem kell elhinni a mindeféle light feliratot és társait, ez csak az élelmiszeripar remek húzása. Nézd meg az amerikaiakat, ott már minden light, mégis gurul a népesség 80 %-a! Kerüld a szénhidrátokat, a teljes kiőrlésűt éppúgy, mint a finomítottat, egyél zöldséget, gyümölcsöt (az édesebbeket inkább edzés előtt, vagy délelőtt, este már ne), húst, halat, tojást. Felejtsd el a kenyeret, a fehér rizst, tésztát, süteményeket, az üdítőket, chipseket, cukrozott tejtermékeket. Néha egy kis durum (!) tésztát azért ehetsz, illetve barna rizst, kevés krumplit, de módjával, ritkán. A húsok mellé zöldségköretet válassz.

Kérdésedre válaszolva: igaza van édesanyádnak, a töltött tök egészséges és alakkímélő, még sertéshússal is, hiszen az zöldség és fehérje párosítás. A lényeg: ne legyen nyakon öntve tejföllel, csak módjával, a tetejére mehet egy kis sovány sajt, illetve, a töltelékben ne legyen sok rizs, az is lehetőleg barna. EMellett mozogj sokat, de ne terheld túl magad, felesleges. Mindig annyit, amennyi jól esik, egyre többet fogsz bírni. Ja, és ne akarj két hét alatt 30 kilót lefogyni, a kilók sem két hét alatt jöttek fel Rád. Még nagyon fiatal vagy, pörög az anyagcseréd, mindenre képes vagy, hajrá!

2013. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A 30 kilót természetesen költői túlzásnak vedd, nem konkrétan gondoltam! :)
2013. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!