Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ma még megehetem a vasárnap...

Ma még megehetem a vasárnap készült sült húst és főtt krumplit? Hűtőben volt.

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a krumplit már nem enném meg semmiképp . A húst se igazán . De ha annyira akarod és nincs szaga,semmi baja a húsnak akkor edd meg .
2013. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És átsütve? A húst kockákra vágom és serpenyőben átsütöm. A krumplit szintén, csak arra teszek egy kis olajat. Szerintetek?
2013. aug. 1. 13:41
 3/8 MacTavish ***** válasza:
47%

Alapvetően egy dolog érdekelne, minden rossz szándék nélkül:

Hány éves vagy, kedves kérdező?


A) 18-nál kevesebb. Ezesetben miért nem a szüleid, vagy bármelyik szülőd kérdezed meg, ahelyett, hogy interneten vársz választ teljesen ismeretlen emberektől?


B) 18, vagy idősebb: Felelős döntéshozó ember vagy. Elvileg.

Mindent meg lehet enni, csak valamiből kevesebb is elég a rosszulléthez, gyomorrontáshoz, rosszabb esetben ételmérgezéshez, valamiből több kell.

A felelősséget vállalva a te döntésed végső soron így is úgy is, hogy megeszed-e, függetlenül attól, hogy mit mondanak-tanácsolnak neked itt! ;)


Szép napot! :)

2013. aug. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ne izgulj, már régen nagykorú vagyok. És igen, én felelek a döntéseimért, és azért, hogy egy felnőtt emberhez méltó, felelős döntést tudjak hozni, kénytelen vagyok bizonyos információkhoz hozzájutni. Ilyen például a sült húsnak és a főtt krumplinak a szavatossága. Sajnos nem vagyok sem szakács, sem pedig élelmiszer-biztonsági ellenőr, de még csak háziasszony sem. De azért köszönöm a témához egyáltalán nem passzoló kioktatást.


További szép napot!


(Amúgy most már valaki tényleg megmondhatná, aki esetleg ért is hozzá, hogy megehetem-e.

2013. aug. 1. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyértelmű a válasz: ne edd meg. De ne is dobd ki: add oda a kutyádnak,vagy a szomszéd kutyának,vagy egy kóbor kutyának. Állatnak még nagyon jó,ne menjen pocsékba.
2013. aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ha előbb látom a kérdést, írtam volna, hogy szerintem nyugodtan megeheted a húst, a krumpli már neccesebb - az meg is "bakosodik" ennyi idő alatt. A sült hús hivatalosan 3-4 napig áll el hűtőben, természetesen, ha nincs semmivel töltve, bundázva, "rakva". Ez az eltarthatóság a csirkecombra, csirkeszárnyra, marhahúsra és az egyben sütött húsokra igaz leginkább, a sült hal ennél kevesebb ideig, míg a szeletben sütött sertéshúsok tovább, akár egy hétig is elállnak megfelelő hűtés mellett. Ami mindig igaz: jól át kell melegíteni, lehetőleg sisteregjen a zsírja, majd utána kihűl, és fontos a külső vizsgálat (melegítés előtt, pl. ha penészes, elszíneződött, főleg a csont környékén, ha van benne, értelemszerűen nem fogyasztható el), valamint a szaglás, kóstolás. Nem tudom, milyen hús (volt), de ha sima sült, látatlanban azt mondanám, hogy ha nem venni észre rajta semmi különöset, meg lehet enni. Egy hasznos cikk a jövőre nézve:

[link]

2013. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó a választ!

Végül megettem mind a kettőt, bár újra sütöttem őket. Azóta eltelt több, mint fél nap és még élek. A hús és a krumpli is jónak tűnt, szóval kétlem, hogy bármi bajom lenne tőlük.

2013. aug. 1. 23:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen
2022. febr. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!