Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kéksajtnak milyen íze van?...

A kéksajtnak milyen íze van? Finom?

Figyelt kérdés

Én szeretem a jó sajtot, bár eddig csak trappistát, meg ementálit ettem, meg mozzarellát (de ennek nem volt íze).


De a kéksajton mindig elcsodálkoztam. Sokan utálják, mert szerintük elviselhetetlen íze van, meg nagyon penészes, és büdös.

Mások imádják, mert isteni, de szerintük is büdös.


Van egy olyan mondás, hogy : "Néha nehéz megkülönböztetni a jó sajtot, és a büdös lábat."


Ez igaz? Mi a véleményetek? Kóstolta már valaki?


Mihez lehetne hasonlítani?



2013. aug. 7. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon finom, sós, karakteres, erős íze van. Én mindig veszek. Létezik édeskés verzióban is és pikánsként is.


Ha szereted a jó sajtot, olvasgass kicsit róla, mert a trappista gumiszenny, nem sajt. A mozzarellában pedig elsősorban nem az íze a lényeg (ami tényleg semleges, ezért áll sós lében), hanem az állaga, igazán krémessé teszi az ételeket.

2013. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A trappista gumiszenny?

Csak azért kérdezem, mert nálunk eléggé elterjedt, külföldön ritkán láttam. (pl Ausztria, Szlovákia, Németország)

2013. aug. 7. 11:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért. Eredetileg francia, semleges ízű sajt, a fiatal goudához hasonlítható, 20 éve tényleg élvezhető sajtféle volt, manapság viszont nem érlelik meg rendesen, így egy gumis, éretlen, ehetetlen sajtkészítmény az egész. Ha szépen becsomagolod és 2 hónapig érni hagyod, akkor kérget növeszt - na az az igazi trappista!
2013. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De akkor hogy hogy ennyire elterjedt Magyarországon?
2013. aug. 7. 11:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Olcsó és rövid idő alatt előállítható, a vásárlóknak pedig megfizethető. Ráadásul a magyaroknak nincs sajtkultúrárájuk,a legtöbbjüknek fogalmuk sincs róla, mi az a jó sajt.
2013. aug. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Amúgy a fondue (az a sajtmártás) milyen sajtból van? Finom?


De akkor a kék sajt az büdös?

2013. aug. 7. 15:34
 7/10 A kérdező kommentje:
Én amit nem nagyon szeretek, szendvicsbe se jó, az a füstölt trappista. Nem tudom, ha olyan az igazi füstölt sajt, mint a füstölt trappista, akkor nem szeretem a füstölt sajtot :D
2013. aug. 7. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:

A kékpenészes sajtot vagy imádják, vagy meg sem kóstolják az emberek.

én sajtimádó vagyok, de kevesebbért inkább fizetek többet, de az sajt legyen. és igen, a kékpenészes az egyik kedvencem.

Az előttem szóló is jól leírta, milyenek a mai magyar félkemény sajtok. gyorsérlelés, tömeggyártás,jellegtelenség, íztelenség.

A jó sajtoknak jó illatuk van- nem hasonlítanám egyéb szagokhoz.

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy nagyon ízlésfüggő, tehát

el kell fogadni, ha valaki idegenkedik a karakteres illatú, ízű, sajtoktól.

2013. aug. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én is a kék sajtok rajongó táborába tartozom. IMÁDOM! Egy doboz (125g) fogy el naponta ha nagyon visszafogom magam. :D

Borzasztóan imádom az erős ízét. A párom viszont szívből gyűlöli, mert szerinte büdös. Szerintem rossz a szaglása! :D

Meg kell kóstolni, aztán magad eldöntheted, hogy milyen.

2013. aug. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Arlekim válasza:

Intenzív, aromagazdag, és kicsit sem büdös. Amire gondolsz, az a pálpusztai.

Megkóstolásra ajánlom a gorgonzola sajtot, kezdetben bolce, majd picante kiadásban.

Zöldpenészesek közül a márvány igen ismert, és kedvelt sajt magyarországon, talán a színespenészesek között a legelterjedtebb.

Ha a zsírdús, sejmes ízeket keveled akkor a brie, és a camambert a te fajtád.

Szendvicsbe az édeskés masdamert ajánlom.

2013. szept. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!