Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ez hogy lehetséges vagy én...

Ez hogy lehetséges vagy én képzelődőm? 1 kg-1kg?

Figyelt kérdés

Vettem cukrot és van egy köcsögünk abba öntjük. És arra lettem figyelmes, hogy míg pár éve teleöntöttem és még a zacskóba maradt cukor most alig lehet megtölteni a köcsögöt.


Szerintetek akkor hallucinálok vagy tényleg van ebben igazság?



2013. aug. 8. 17:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mm. , hogy mégsem 1 kg vagy valahogy valamit csinálnak azzal a cukorral?
2013. aug. 8. 17:39
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
A kristálycukor lehet nagyobb szemű és van apróbb szemű! A kg súly és nem térfogat!A mért súly számít!
2013. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Azt, hogy 1 kg-e, bármilyen mérleggel ellenőrizheted. A nagyobb boltok szerintem biztos nem vernek át, de a kisebbeknél is elég gyakori az ellenőrzés, meg aztán gyártásnál is oda kell, hogy figyeljenek az ilyesmire. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy képzelődnél, szerintem egyszerűen csak arról lehet szó, hogy apróbbra őrlik, finomabbra, így kevesebb levegő megy a szemcsék közé, és kevesebb helyet foglal.
2013. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Van benne igazság.


Sajnos bizonyos érdekek úgy kívánták, hogy Magyarország ne termelő ország legyen, hanem felvásárló, és a 12 magyarországi cukorgyárból talán 1-2 maradt, a többit nem is csak egyszerűen bezárták, hanem le is bontották, nehogy véletlenül cukrot tudjunk gyártani.


Az eredmény, hogy külföldi , silány minőségű szemetet vagyunk kénytelenek megvenni.

A cukorról pedig azt kell tudni, minél jobb minőségű, annál nagyobb szemekben kristályosodik ki.

Ez a silány minőségű cukor, amellett (és ez a fontosabb!) hogy az édesítő ereje is kisebb, kisebb szemekben kristályosodik.

Márpedig ha mondjuk harmad akkorák a cukorszemek, akkor sokkal jobban tömörödik, tehát azonos tömeg mellett, kisebb helyet foglal, és és nem tudod 1 kg-mal teletenni a köcsögödet...

2013. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor a Metróban cukor akció volt. majdnem ráharaptunk, amikor arra lettem figyelmes, hogy csak 90 deka.Persze ezt nem reklámozták. láttam másokat , cipelték, azt hitték jó vásárt csináltak.

Sajnos nemcsak a cukorral, szinte minden élelmiszerrel, sőt vegyiáruval is ezt csinálják...

2013. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tegnap auchan-ba voltam, és volt lisz 89(?)Ft-ért de lehet hogy több már nem emlékszem. Nézegetem még bánkódtam is, elvitték az összeset. Aztán elkezdtem nézni, mitől ilyen olcsó ( az árcédulán). 90 dkg-os kiszerelés, és a kilónkénti ára 115(?) forintra jött ki. Ami vicc az egészben, hogy mellette a kilós kiszerelés olcsóbb volt...
2013. aug. 8. 18:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van mérleged, mérj le mindent, meg fogsz lepődni, és nem kellemesen. A gyártóknak megéri 1000 gramm helyett mondjuk 990-et tenni egy zacskóba (akármiből, nem csak cukorból), mert bár egy zacskónál csak tíz gramm a különbség, egy raklapnyi ugyanebből már több kiló "hasznot" is hozhat nekik. Sajnos ez manapság így működik.
2013. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

... én ilyen termékeknek rá se nézek az árára.

Egyből az egységárát nézem mindennek, azt kötelesek odaírni, és az nem hazudik.

Olyan hülyének nézések vannak, hogy elképesztő.


Még olyan is van, hogy pl reklámújságban megjelenik egy akciós termés jó áron, és nem írják oda, hogy az 70 dkg-ra vonatkozik (pl csirkemell)

Sőt, olyan is volt már, hogy rendesen kilós árnak volt feltüntetve az újságban, a boltban meg a 70 dkg-osra vonatkozott ugyanaz az ár.


Teljesen egyszerű elkerülni ezt, akármilyen nagy betűvel írják rá az árat, mint ha ott se lenne, egyből az egységárat kell nézni.

2013. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

"A cukorról pedig azt kell tudni, minél jobb minőségű, annál nagyobb szemekben kristályosodik ki."

A cukorfőző mester állítja be mekkora kristályokat kapjon! A vákuum nagyságától függ nem a tisztaságtól!Nen nálunk tudnak csak fínom cukrot főzni!Tényleg nem látni hogy nem egyformák a kristályok?

2013. aug. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Az hogy egy 90 dekás csomagra ráírják hogy 90 deka már az is baj??
2013. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!