Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Külföldön hogy hogy nem ilyen...

Külföldön hogy hogy nem ilyen elterjedt a trappista sajt, mint itthon?

Figyelt kérdés

Itthon a boltok, és a sajt pultok tele vannak kisebb nagyobb trappista sajtokkal.

Külföldön (Ausztria, Németo., Fro., stb ) baromi ritka, inkább Gouda sajtokat láttam, meg mindenfélét.


Hogy hogy?



2013. szept. 7. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy tévéműsorban azt mondták erről, hogy a trappista sajt minőségre nem a legjobb. Konkrétan a minőségibb sajtokhoz szokott külföldi kitérne a hitéből, ha trappista sajtot kellene ennie. (az utóbbi időben tényleg sokat romlott minőségben, nem olyan, mint kisiskolás koromban)

Ennek ellenére én szeretem és pl. a Gouda sajtot utálom, a többihez sincs túl nagy kedvem kóstolás erejéig sem.

2013. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nincs különösebb oka, ez egy öngerjesztő folyamat, ha valami népszerű sokan veszik, tehát olcsóbb, tehát még többen veszik és mivel megszokják méginkább keresik stb.
2013. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Mert a legolcsóbb nálunk meg ez számít nem a minőség.
2013. szept. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a trappista egy értéktelen, épphogycsak sajtnak sem nevezhető műanyagkészítmény, legalábbis amit ma árulnak. Amit 20 éve lehetett kapni, az a goudához hasonlóan élvezhető semleges ízű félkemény sajt volt. Ma akkor jutsz erre a szintre, ha becsomagolod és még 3 hónapig érni hagyod a boltit... szégyen.


Külföldön megtehetik, hogy minőségi sajttermékeket választanak, így nincs igény ilyesmire. Itthon nincs túlzottan nagy igény a minőségre, így marad a trappista.

2013. szept. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A trappista sajtok minősége, függetlenül a gyártótól, pocsék. Nem érlelik meg kellően, ezért hamar is penészedik.

Ilyen terméket külföldön nem vesznek.

Itthon sem veszik sokan a trappistát, legfeljebb azok, akinek nincs pénzük a minőségi sajtra.

2013. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 fehér héliosz válasza:
Keresd a 35 napig érlelt trappistát nekem tuti bevált.
2013. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
azért mert a trappista az nem rendes sajt. még a legdrágább, legnevesebb trappista is egy nagy sz*r! a gouda, ementali, stb, ott kezdődnek a sajtok, de a jó fajtákat Magyarországon és egyéb keleti piacokon nem lehet eladni, mert errefelé nem vevők a minőségre, a lényeg az olcsóság. egy francia, holland embernek trappistát kellene enni, elkapná a hányinger. a trappista nem minőségi sajt.
2013. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt sajnálom, hogy nálunk cheddart szinte alig lehet találni, de ha van is, aranyárban mérik. Amerikában szinte csak ezt ismerik. De amúgy én már nem is szoktam trappistát venni. Inkább költök többet, de normális sajtot eszek.
2013. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!