Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha egy konyhasón nincs rajta...

Ha egy konyhasón nincs rajta hogy jódos akkor jódmentes?

Figyelt kérdés
Van itthon egy sóm amin nincs hogy jódos lenne az összetevők:só,csomósodás gátló anyag.Most akkor ez tuti jódmentes?
2013. szept. 15. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. A jód opció.
2013. szept. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha alapjaiban nézzük minden só tengerekből származik, elvileg jódot kellene, hogy tartalmazzanak. de nyilván olyan mikro mennyiségben, hogy emiatt dúsítják és jódozott sóként forgalmazzák, mert szinte mindenki számára hasznos a jód.

Kivétel én vagyok és még minden húszezredik sorstársam, akik jódallergiásak vagyunk.

(egy borzalmas gégeödémás fulladásos rohamból "hoztak vissza" jódos epefestéskor. pár másodpercen múlott az életem. maga a rémálom... már tilos ezt alkalmazni. )

Viszont normál nem jódozott sóval főzök, és szerencsére nem volt semmi allergiás tünetem eddig.

2013. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ok köszi
2013. szept. 16. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!