Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Eritritol nálatok nem okoz...

Eritritol nálatok nem okoz hasmenést?

Figyelt kérdés

Két napja iszom teát délután. Ebéd után kb. 2-3 órával. Ma pl. megittam 3 pohárral, összesen 6 teáskanál eritritol volt. Vacsora körül már éreztem, hogy nagy gáz... van, aztán jött a hasmenés.

Azt gondoltam, hogy egy sütésnél több deka esetén okoz ilyet, de hogy néhány pohár teát ne lehessen inni tőle, azt nem.



2013. okt. 3. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebböl hogyan lehet teát csinálni?
2013. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam nem okoz hasmenést, de tény, hogy van akinek fokozatosan kell hozzászokni. Később már nem lesz ilyen problémád vele.
2013. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam nem, de az is igaz, hogy nekem semmi a világon nem okoz hasmenést... Legalábbis eddig nem találkoztam olyannal.


Szóval ez is ilyen... A xillitről már hallottam, hogy van, akinek baja van vele.

2013. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem az eritritolból csináltam teát, hanem vele. Cukorként kell használni.

A 6 teáskanálnyitól olyan hasmenésem volt, hogy simán terhesnek néztek volna, úgy felpuffadt a hasam és másnap reggelig le sem állt a hasmenés.

Ezzel sütni öngyilkosság szerintem (meg anyagi csőd is).

Én most azon az állásponton vagyok, hogy aki ilyen keveset inna édeset (tea, kávé), az igya cukorral, nem azon múlik az elhízás. Aki nagyon túlsúlyos, az pedig ne egyen sütit amúgy sem. De most lehet, hogy nagyon szigorú vagyok, de nagyon kibuktam, hogy ennek ilyen hatása van.

2013. okt. 7. 17:18
 5/6 anonim válasza:

A xilit (xilitol) is hasmenést okoz. A kávéskanál xilit- től 1 órán belül elpusztul egy közepes kutya.

Nem tudom, hogy ezt hogy lehet egészségesként propagálni

2016. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem az eritritoltól és a xilitoltól is szörnyű hasmenésem van, ami az étel/ital elfogyasztása után 10 perc - negyedóra múlva jelentkezik és órákig tart. Tegnap este ettem egy tányér levest, amiről csak utólag derült ki, hogy eritritol volt benne, amikor már mindegy volt. Lefekvéskor azt hittem, már minden kijött (kb 35x voltam a wc-n), de még ma reggelre sem múlt el. Nem értem, mi lehet a gond ezekkel, amikor annyira egészségesnek mondják.
2018. febr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!