Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen japán ételeket tudtok?

Milyen japán ételeket tudtok?

Figyelt kérdés
Szeretnék a barátnőmmel az őszi szünetben egy napot japán ételekkel tölteni (azok készítésével). Milyen otthon elkészíthető japán ételeket tudtok. Előétel, főétel, desszert. Melyik üzletláncban tudnám beszerezni a hozzávalókat? (Ha tudtok konkrétumot, akkor Kaposváron és környékén mondhattok). Előre is köszönöm!!!

2013. okt. 16. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Japán ételek:

Onigiri, curry, ramen

Nem tudom, hogy hol szerezheted be a hozzávalókat.

2013. okt. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a you tube-ba beírod, hogy japan cooking, akkor egy csomó eredeti étel elkészítését meg tudod találni. Elég sok hozzávalót meg lehet venni nagyobb üzletekben, a speciális dolgokat meg vagy nagyvárosban, vagy interneten meg lehet rendelni.
2013. okt. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

előétel: Ramen én szoktam csinálni receptem is van hozzá


főétel: Okonomijaki ehhez is tudok receptet küldeni


nem tudom, hogy előétel vagy főétel: Sushi ez se túl bonyolúlt


Deszert kókusztej tápiókával


Én Budapesten a Culinarisban szoktammegvenni az extra hozzávalókat, onnét lehet rendelni is, viszont nagyon sok minden beszerezhető pl. az Auchanban, nem tudom van e Kaposváron, viszont szerintem a tescoban is.


Pécsen van egy keleti élelmiszer bolt, ott megkapsz mindent.

2013. okt. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Keleti fűszerek boltja

2013. okt. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ha a 4.-ik kockát megnyitod, lentebb görgetsz, akkor ott van magyarul is, hogyan is kell az onigirit megfőzni. A többi pedig ötletek az ízesítésre, formákra stb. stb.

2013. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Japán alapanyagokat a Japán-koreai élelmiszerboltban találsz, ez a Rózsadomb centerben van, árban szerintem ez a legelérhetőbb bolt. Esetleg még a Fővám téren az Ázsia bolt, amit érdemes megnézni. Culinarist is ajánlotta valaki fentebb, hacsak nem akarsz kétszeres áron vásárolni, akkor azt annyira nem ajánlom.

Recepteket interneten keresgélj, ami szerintem jó lehet: tori karaage, teriyakis csirke, onigiri, currys rizs. Desszertet szerintem inkább készen vegyél, mert ami igazán japán desszert, azzal nehéz otthon pepecselni.

2013. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fővámtér + Rózsadomb + Kaposvár és környéke!!!!!
2013. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ^^
2013. okt. 17. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!