Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti megmossátok a húst főzés...

Ti megmossátok a húst főzés előtt? Meg kell egyáltalán mosni? Pro és kontra érveket szívesen olvasnék. :-)

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En meg szoktam mosni. Ott áll a dobozban/pultban a levében, en jobban szeretem ilyenkor lemosni.m
2013. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

MEgmosni teljesen felesleges.


1. A hús VAGY beteg álalttól származik, akkor a mosás NEM segít semmit, VAGY egészséges volt, és akkor fölösleges.


2. A húst az ember megfözi vagy megsüti, NYERSEN nem fogyasztja, és a hökezelés fertötleníti.


3. A mosással sok értékes ízanyagot eltávolít az ember, ami értelmetlen dolod, mert csak a minöséget rontja.


4. Az meg, hogy a feldolgozás során mások megfogták - szerintem senmi sem mossa meg a kenyeret, pedig azt is sokan megfogják és nem is fözöd/sütöd többé felhasnálás elött.

2013. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=meg+kell+mos..


Volt már ez kérdés, eléggé felkavarta az indulatokat!!!

2013. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Egyébként én is megmosom, persze a darálthúst nem!
2013. okt. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is megmosom. A miértjét nem tudom. Anyukám is, nagymamám is megmosta mindig. Anyósom is mossa a húst, valahogy nálunk így rögzült.
2013. okt. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ez még abból az időből ered, amikor a kis élelmiszer-boltok hajópadlósak voltak, és az eladópult belső oldalán fűrészporral szórták be a közlekedő részt, hogy az eladók el ne csússzanak.

Ha bármi leesett, (húsféle, akármi), attól azt még eladták. Ezért volt, hogy esetenként "fűrészporos" sertés-combot vittünk haza!!!!

2013. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy megmosom,kivétel a darált húst. Sokszor a boltokban már amikor nem friss a hús,lehet érezni azt is,ha már volt átmosva.... :/
2013. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!