Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől olyan nagy a bolti 1...

Mitől olyan nagy a bolti 1 kg-os kenyér? És miért lehet venni 200 Ft alatt? Itthon sütés kontra bolti kenyér.

Figyelt kérdés
Fordítva is feltehetném a kérdést, az én 1 kg-os kenyerem miért nincs akkora mint a bolti? Rosszul csinálok valamit? Másrészt ha a legolcsóbb lisztől csinálom sem jön ki annyiból, mint pl. az egyik nagyáruház 136 ft-os kenyere. Hogy is van ez?
2013. okt. 5. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

A bolti kenyér valószinüleg jobban megkel, mint a tied. Nem biztos, hoyg rosszul csinálod, de a kenyérsütés egész napos munka, nem pár óra.


Másodszor a kenyérüzemek nem boltban veszik a lisztet, hanem nagyker áron és az sokkal kevesebb, mert egy csomó járulékos költséget nem tesznek rá.

2013. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem instant kenyereket csinálok, hanem hosszú kelésűeket, többször átgyúrósakat:) Én is malomtól veszem a lisztet, 100 ft alatt. Ráadásul ebből a lisztből csinálják itt a pékségek is. Mégsem tudok olyan kenyeret csinálni. Az enyém kicsi, tömör. A bolti nagy laza, lyukacsos.
2013. okt. 5. 20:00
 3/9 bumbi02 ***** válasza:
100%
A bolti kenyérben vannak adalékanyagok valószínűleg, ami lazábbá teszi a tésztát. Hobbiból szoktam otthon kenyeret sütni, 87 éves dédimtől tanultam, és ő azt mondta hogy ilyennek kell lennie.. "Sulykosabb" a tésztája, mint a boltié.
2013. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam csinálni, és a "házi" sokkal tömörebb, de az úgy jó. Nekem sem lesz soha akkora mint a bolti, azt tuti "felfújják" Én jobban szeretem a kicsi tömörebb házi kenyeret, csak ritkán van időm pepecselni vele.
2013. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy nagyobb a bolti, mint a tiéd otthon, hiszen fel van fújva mindennel. De az otthon sütött sokkal finomabb és mivel tömörebb a tésztája, ezért kevesebbel is jól fogsz lakni, szóval nem biztos, hogy olyan sokkal többe kerül.
2013. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, minap 200 ft-os kenyeret vettem, isteni puha volt, kb 4 szelettől laktam jól. A saját kenyeremből ha nagyon éhes vagyok akkor is elég 1,5 szelet. Pedig a szeletek is kisebbek. Csak furcsa lett ez a dolog nekem,m azt hittem én rontok el valamit, mert magamtól tanulom ezeket , nincs előttem sajnos semmi élő példa.
2013. okt. 5. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Térfogatnövelő szerekkel nyomják tele, azért olyan lyukason és levegős a kenyér.

Némelyiknek nincs is szinte belseje.

2013. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenféle adalékanyaggal telenyomják és olcsóbban veszik a lisztet, az otthoni nekem is kicsit tömörebb, de 3-4 napig lehet enni, míg a bolti másnap már ehetetlen.
2013. okt. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj ki több receptet. Anyósom is szokott csinálni mostanában,ha gondolod próbáld ki . Én is kifogom mindenképp,mert nagyon finom lett neki :) Kenyérliszttel próbáld ki . Tenni bele egy fél élesztőt, 2 bögre kenyérliszkeverék (parasztkenyér) ' bögre langyos víz egy evőkanál olaj,só, összekeverni, 20 percig pihentetni .Addig a sütőt elő kell melegíteni aztán tovább az elmondottak szerint lisztre borítani, egyszer meghajtogatni, jénai tálba tenni, ami az előmelegítés közben felforrósodot ,aztán be a sütőbe, 35 perc fedő alatt ,ezután kitenni a tálból a sütőrácsra és 20 percig még sütni. :)
2013. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!