Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért drágább a búza kenyérlis...

Miért drágább a búza kenyérliszt (BL 80), mint a búza finomliszt (BL55)?

Figyelt kérdés
Finomlisztet akciósan már 100 FT/kg alatt is lehet kapni,de kenyérlisztet 180 Ft/kg alatt még soha nem láttam,és nem is lehet mindenütt kapni,mikor az otthoni kenyérsütés is egyre jobban kezd elterjedni.

2013. okt. 20. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel a bl55-ös a leggyakoribb, "legkommerszebb," így evidencia, hogy bármi más annál általában drágább lesz.


"180 Ft/kg alatt még soha nem láttam,és nem is lehet mindenütt kapni,mikor az otthoni kenyérsütés is egyre jobban kezd elterjedni."


Ennek meg így végképp semmi értelme.


Hát szerinted nem az a logikus, hogy ha kezd elterjedni akkor azért emelik fel az árát??!!

Vagy szerinted hogy működik az árképzés?!

Annak viszik le az árát, ami senkinek nem kell, vagy amiből egyre több fogy?

Nem nehéz kilogikázni...

2013. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem az árképzésre akartam asszociálni,hogy melyikből mennyi fogy.Hanem arra,hogy miért ér többet a kenyérliszt?Annyival drágább előállítani,mikor a finomlisztet még meg is kell szitálni is.Ja és ne értetlenkedj,és logikátlankodj!(Na meg azt is utálom,hogy idézgetnek a kérdésből) A kenyér általában olcsóbb mint a kalács,és a kenyérből több is fogy mint a kalácsból,pedig a kenyér kenyérlisztből készül,nem finomlisztből.A kalács finomlisztből készül,és drágább is,persze más összetevője is van,de mégse fogy belőle annyi,mint a kenyérből.Ha olcsóbban adnák a kenyérlisztet,lehet hogy több fogyna belőle,és az nem igaz,hogy a kutyának sem kellene. Na én meg a te logikádat nem értem,de mindegy.Nem akarok ebbe belemenni.
2013. okt. 20. 15:11
 3/8 anonim ***** válasza:

"(Na meg azt is utálom,hogy idézgetnek a kérdésből)"

És akkor mi van?

:D


Az első válaszolónak igaza van, hiszen a kenyérliszt a rosszabb minőségű, ezért csakis az árképzés (kereslet-kínálat) játszik szerepet!


Ezt meg a wikiből idézem:

"A betűk a magyar nevekre és a fogósságra (L-nem fogós, F-fogós, FF-kétszerfogós, FFF-háromszorfogós), míg a szám a termék hamutartalmának százszorosa, tehát a szervetlenanyag-tartalmára utal.

A sütőiparban használt kódok:

BL-55: finom(búza)liszt, BL-80: fehér kenyérliszt, BL-112: félfehér kenyérliszt"

2013. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még jó,hogy igazat adsz az első válaszolónak,mikor az is te voltál!:D
2013. okt. 20. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is nézd meg a nicknevet, én vagyok az első!


A kérdésből az egyértelműség miatt idézek, hogy pont arra a részre válaszolok.


Mint most:

"miért ér többet a kenyérliszt?"


Pont ezért beszéltem az árképzésről.

SOHA! nem annyi egy termék ára, semelyiké, mint amennyit ér!!!

Hanem annyi, amennyit a vevő hajlandó érte megfizetni!


Lehet az egy műszaki cikk, ruha, étel, bármi!!!

Egy 100.000 tf-os telefont is annyiból raknak össze, mint 10 évvel ezelőtt egy 5000-ft-osat.

De mivel erre van most nagyobb igény, ezt árulják drágábban.

Az egy álomvilág lenne, ha bármilyen terméket érték arányosan árulnának.

Ennek semmi köze a valósághoz.

Valójában minden termék árát úgy lövik be, hogy meghatározzák azt a maximumot, amit a vevő kifizet érte.

Ennek az esetek 99%-ában az ég világon semmi köze nincs az előállítási költséghez.

2013. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

...nézz meg egy drága terméket.

Pl kinder pingu.

Tejből, tejszínből, meg csokiból van.


Nagyságrendileg kb 300-szoros áron árulják, mint amennyibe kerül.

Mert a gyerek a reklám miatt kisírja az anyjánál, ezért az ennyit hajlandó érte fizetni.

Semmi más ok nincs rá, ez a maximum, amiért eladható.


De beszélhetünk a Malajziában készülő nike cipókról is, amit pont ugyanúgy ugyanazon a soron raknak össze, mint a a hazai, nálunk 1200 ft-ért árult cipőket.

Csak az előzőt a pipa miatt 15-szöröséért lehet eladni.

2013. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*cipőkről
2013. okt. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Még jó,hogy igazat adsz az első válaszolónak,mikor az is te voltál!"


Ez meg nekem a kedvencem: amikor valaki hülyeséget irkál, és bután vigyorog hozzá!

Nem zavar a név a bal felső sarokban? Ezen az oldalon vagy kiíratom, vagy nem. Nem úgy, hogy egyszer igen, egyszer nem!

2013. okt. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!