Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egy nyáron felbontott és...

Egy nyáron felbontott és azóta a fagyasztóban felejtett fagylalt jó még? Vagy inkább kidobjuk?

Figyelt kérdés

2013. okt. 27. 16:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Ilyen dobozos Carte D'or jégkrém.
2013. okt. 27. 16:01
 2/7 anonim válasza:
54%
Nézd meg milyen az állapota a doboznak. És mi van ráírva, hogy felbontás után meddig jó. Nézd meg a lejárati dátumot, ha ilyeneket nem találsz rajta, akkor lehet kidobnám. Én max fél évig tárolok bármit a fagyasztóban, onnantól kuka, ha nem fogy el. De a fagyit addig sem, mert minden szagot átvesz, és iszonyatosan rossz tud lenni az íze. Nem is azért mert romlott...
2013. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én volt hogy 1 év után ettem meg egy kevés fagyit és simán jó volt még. Igaz át vette már azt a bizonyos hűtőízt meg mellékesen egy kis hurka íze is volt már mivel hát hurkák alatt találtam rá disznóvágás után 2 hónappal. De nem volt baja, nem haltam meg tőle, barátnőm sem fintorgott rá, pedig ő allergiás az ilyenekre.
2013. okt. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fagyasztóban nem lett semmi baja.
2013. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A normál hűtő fagyasztó része vagy fagyasztószekrény/láda?


Nem mindegy, mert az elsőben épphogy 0 fok alatt van, míg a második esetben -12-18 fok körül.


Az első esetben kidobnám, a második esetben semmi baja valszeg.

2013. okt. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kombinált hűtő alsó fagyasztórekesze.
2013. okt. 27. 17:22
 7/7 anonim ***** válasza:

A nyáron felbontott, az alig 2 hónapja volt. Ha jól emlékszem az élelmiszerbiztonsági oktatásra a fagyasztóban egy évig tárolhatunk élelmiszert. De egyébként sincsen semmi baja annak a fagyinak. Abban van valami amit írt valaki, hogy átveszi a szagokat, de ezt te tudod mit tároltál mellette.


Egyébként nyilván megkóstolod, és meglátod. Bajod biztosan nem lesz tőle, legfeljebb az íze, vagy az állaga nem fog tetszeni. De ez nagyon rövid idő, én ettől hosszabb ideig tárolok jégkrémet.

2013. okt. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!