Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehet valahol brutál erős...

Lehet valahol brutál erős paprikát kóstolni?

Figyelt kérdés

Hol?

jalapeno és hasonlók?



2013. nov. 11. 23:44
 1/7 anonim válasza:
62%
a jalapeno egyáltalán nem erős szerintem :DD amúgy nem tudom, én is kiváncsi lennék, mert a boltban és a piacon kapható "chili paprikák" nevetségesek
2013. nov. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb üzletekben simán kapni habanerot vagy akár szellem csilit is.

Ha halapeno egyébként p|csafüst ezekhez képest.

2013. nov. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Helyi piacon nénikétől olyan paprikát kapsz, hogy besz.rsz!

Persze a szellem paprika is jó megoldás, de ha sosem ettél csípőset, ne az legyen az első!

2013. nov. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bumbi02 ***** válasza:
100%

Na igen, a jalapeno közel se brutál..:)


Naga jolokiát ajánlanék (ha jól emlékszem, mi olyan 1-2 ezer forint közt tudtunk rendelni, paprika kivonattal, paprikával).. Az erősségét úgy képzeld el, hogy a skála amin osztályozzák a paprikák erősségét (Scoville) a magyar erős paprikáknak 1500-2000-es értéket határoz meg, míg ennek 800 000 - 1 000 000 közt mozog ugyanez az értéke.

2013. nov. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül a "Csípős szószok" menüben:


[link]


Csak óvatosan, mert ezek tényleg brutálisak :)

2013. nov. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
53%
utolsó köszi !!! nem ismertem ezt az oldalt, de most beraktam a kedvencek közé és mindjárt rendelek 2 vagy 3 szószt :D
2013. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekünk egyszer adott az egyik ismerősünk olyan erős paprikát hogy amikor ettem elkezdtem szédülni és még másnap is marrta az orrom és a szám(megjegyzem nagyon jól birom az erőset)na azótai se ettem belőle.
2015. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!