Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy sütemény (cukrászdában, vagy üzletben) eredeti hozzávalókból készült?

Figyelt kérdés
Tehát nincs benne aroma, a hab az tejszínhab, stb. Az ár garancia a minőségre? Az előre csomagolt sütemények között lehet ilyen (pl. hipermarketben)? Mennyivel drágább egy ilyen? Előre is kösz.
2014. jan. 9. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Sztem hipermarketben tuti h nincs ilyen. Talán valami baromi drága és elit cukrászdában. A legtöbb helyen még a piskótát is állomány javítóval csinálják. A rumos sütik általában aromával készülnek. A túrós, joghurtos süti is sok helyen porból van, sőt még a tiramisu is. Ami a mi városunkban van cukrászda az a legsz...abb hely. A túrós sütibe túró nuku, se íze se bűze. Az oroszkrémnk tejszínhab íze van mert alig tesznek bele pudingot. A tésztákat is porokból csinálják. Csak azért van forgalmuk mert nincs más hely ahol nagyon sütizni lehetne.
2014. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ár manapság sajnos nem feltétlenül garancia, de abban azért biztos lehetsz, hogy a turbómagyar üzletláncban árult 120 forintos tortaszeletek emberi fogyasztásra alkalmas anyagot nem tartalmaznak. Zacskós pudingpor és hasonló előfordul a jobb cukrászdákban is, de remélhetőleg Hulala talán nem. Elméletileg minden kereskedőnek kötelessége tájékoztatást adnia a termékek összetételéről, gyakorlatilag ki kell próbálni, hogy ennek eleget tesznek-e. A hiperek saját gyártású előrecsomagoltjaival inkább ne kínozd magad.
2014. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Bejáratott cukrászdába kell járni, ahol ismered a minőséget.
2014. jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3

Attól h bejáratott meg ismered, még nem tudod h mi folyik a kulisszák mögött. Ízre nem feltétlenül mondod meg h mi van benne. Piskótában pl nem érzed az állományjavítót. Túrós sütiben sem mondod meg h por is van benne ha tesznek bele túrót..... stb

2014. jan. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Állományjavító, ilyesmi lehet benne, csak olcsó helyettesítő nem. Dió helyett dejó, tejszínhab helyett habspray, vaj helyett margarin, csokoládé helyett kakaós bevonómassza... bár nem vagyok cukrász, nem tudom, mi szükségszerű.
2014. jan. 9. 23:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát a diót még csak-csak megveszik, de a csoki csak jobb helyeken divat. Habspray nem használható sütikhez, viszont habtejszín helyett használhatnak habalapot. Vajat sem nagyon szoktak használni hanem különféle margarinokat. Mint mondtam sok mindent porral helyettesítenek. Akár a tojást is.
2014. jan. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4: érzem hogy vaj vagy margarin, érzem milyen a csoki, a krémes krémje is sokat elárul, a fagyiról nem is beszélve. Ha ezek rendben vannak, akkor valószínű hogy a többi összetevő esetében is igényesen dolgoznak. Sajnos sok helyen csak a látványra mennek, én nem is járok más cukrászdába csak abba az egybe amit ismerek. Az meg hogy yilkpasztát használnak pl, vagy porból van a tojás (ami tojásból van) engem különösebben nem érdekel. Sokszor úgysem megyek, inkább fizetek többet minthogy megvegyek valami gejl vackot ami aztán a kukában landol.
2014. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Még egyszer kösz az eddigieket. Igazából nem lettem sokkal okosabb, de mindenki kapott pontot. Eddig igazából többnyire sajnáltam a pénzt a cukrászdákra, de eléggé csalódtam az ízetlen (bár olcsó) előre csomagolt süteményekben. A környékbeli cukrászdákban ezek ugyan kétszer annyiba kerülnek, de talán nem fogják megroppantani a költségvetésem heti 1-2 alkalommal.
2014. jan. 10. 23:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél ritkán drágábbat, de minőségit, mint minden nap filléres szemetet, ez nem csak a süteményekre vonatkozik :)
2014. jan. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Heti 1-2 alkalommal? Nem sok az egy kicsit süteményből?
2014. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!