Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ismeri valaki az eredeti (...

Ismeri valaki az eredeti ( cukrász minőségű) piskóta receptjét?

Figyelt kérdés
Olyan receptre vagyok kíváncsi, amit a cukrászok használnak.
2012. jan. 12. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Piskóta por + víz. Egy műanyag szar.
2012. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Hozzávalók:


6 tojásfehérje

12 dkg porcukor

18 dkg liszt

12 dkg olvasztott, de már nem meleg vaj

vaníliás cukor


Elkészítés:


A tojásfehérjéket habverővel kissé felhabosítjuk, majd a porcukorral, vaníliás cukorral együtt kemény, fényes habbá verjük. Beleszórjuk a szitált lisztet, és végül a lágy vajjal is elkeverjük.


A formánk alját kikenjük, liszttel szórjuk (vagy sütőpapírral béleljük), a masszát belesimítjuk, és előmelegített sütőben, közepes hőfokon világosra kisütjük. Tűpróbával ellenőrizhetjük!


Lisztezett deszkára borítjuk, és ha kissé kihűlt, rácson hűtjük ki teljesen, így a gőz szabadon eltávozhat belőle.

Tortaimádótól

2012. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Szia.

Én cukrász vagyok,sok sütihez van külön-külön piskóta recept,de az,amit a legtöbb sütihez használunk (mi),az olyan,amit otthon is készítenek. Tojás+cukor+liszt+sütőpor. Mi jilket is teszünk bele,ez ilyen egyneműsítő anyag,állagra olyan,mint a zsír. Meg egyik-másikhoz kevés vizet. Bár ez a mi cukrászdánkban van így,a többiben nem tudom hogy készülnek a dolgok. Ha van külön olyan süti,ami érdekel,azt szívesen leírom neked hogy milyen piskótából készül,vagyis inkább hogy mi hogy készítjük. De amúgy mondom,a sütik 90% sima,egyszerű piskóta nálunk.

2012. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Az eredeti 6 tojásos piskóta receptje: 6 tojássárgája habosra keverve 3 evőkanál cukorral+6 tojásfehérje kemény(de nem törős) habbá verve 3 evőkanál cukorral. Rászitálva 6 evőkanál liszt. Szelíden de határozottan elkevered. A tepsit kikened, lisztezed. A sütőt akkor gyújtsd be, mielőtt a lisztet hozzákevered. Semmi egyéb. Mostanába hogy olvasgatok recepteket is, olyat látok, hogy sütőpor. Menten könnybe lábadt a szemem.
2012. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én cukrásznak tanulok és mint előttem valaki írta nálunk is jilk(amúgy tiszta káros dolog mert a sejtek térfogatát növeli a testedben.) Tojás,cukor,liszt,jilk,sütőpor,víz mennyiséget nem tudok írni mert mi egy nap olyan 50-60 db piskóta lapot készítünk(majdnem mindegyik sütemény abból van.)
2012. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok cukrász, ahogy én tanultam kb. 45 évvel ezelőtt otthon:

ahány tojás, annyi ek cukor, és annyi ek liszt.

A tojás sárgáját a cukoral habosra keverjük, majd óvatosan belekeverjük a keményre felvert habot. Ezek után a lisztet apránként hozzá-adagolva óvatosan belekeverjük.

Bélelt tepsiben, előre forrósított sütőben, de közepes lángon sütjük. Alapszabály: első 20 percig ne nyisd ki a sütő ajtaját. A 20 perc elteltével csinálj egy tűpróbát. Ha kell még néhány percig csukd vissza, ha jó vedd ki és a tepsiből borítsd ki (majd fordítsd meg) és úgy hűljön ki.

2012. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
19.11. vagyok, és 19.42-nek igaza van. Eredeti receptet kért a kedves kérdező. Az eredeti receptben, se vaj, se vanília, se térfogatnövelő nincs. Attól még hogy sok mai cukrász és cukrásztanuló lepontoz, az igazság igazság marad.
2012. jan. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ajj nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki írt:):$aranyosak vagytok, hogy segítettetek:)
2012. jan. 13. 10:24
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

ma 05:11

Én nem pontozok le senkit.Neked pedig nem kellene így beszélned a cukrász tanulókról. Talán mi tehetünk róla,hogy évekig így tanultuk? Hogy a cukrászdákban is így készítik? Semmi baja nem lesz a piskótának attól,ha teszel bele egy kanál sütőport,vaníliás cukrot ne adj isten vajat. Jószándékból írtunk ide,nem azért hogy a kérdezőt félre vezessük. Ha valami gondod van a képzettségüket illetőleg,akkor fordulj az Oktatási Minisztériumhoz vagy a Kereskedelmi és Iparkamarához,hogy manapság tudatlan és rosszul képzett cukrászok tevékenykednek.

2012. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!