Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A piacon vett kimért rágcsálni...

A piacon vett kimért rágcsálnivaló magféleségeket nem kell megtisztítani valahogy?

Figyelt kérdés

Pl. árulnak ott diákcsemegét kimérve, amiből lehet venni, aztán rágcsálni, ha éhes az ember. De a diákcsemege ugye zsákból jön, meg lapátolják ki-be a zsákból szóval nem teljesen higiénikus a dolog.


Nem kellene ezt megtisztítani evés előtt? Ahogy az ember a piacon vett gyümölcsöt/zöldséget is megmossa, erre is ráférne valami tisztítás, de magokat vízzel tisztítani furcsa lenne.


Ti vesztek ilyesmit? Ha igen, akkor csináltok vele valamit evés előtt? Itt most nem olyan magokra gondolok, amiket beleteszel süteménybe, meg hasonlóba, hanem olyanra, amit nyersen rágcsálhat az ember, mint pl. a diákcsemege egyveleget.



2014. márc. 31. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A zacskó az mitől jobb a boltban? Semmi bajod nem lesz tőle.
2014. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A boltban a zsacskóba gép adagolja, és ott jobban odafigyelnek a tisztaságra. De egy piacon, amit veszel, azt ide-oda öntik, kézzel is belemarkol esetleg, szóval kevésbé tiszta, mint a bolti.
2014. márc. 31. 21:48
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne vegyél a piacon, nem kell ilyen tisztaságmániásnak lenni.
2014. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az almát sem mossátok meg, amit a piacon vesztek? Ha nem fontos a tisztaság, akkor az miért nem eszitek mosatlanul? A magokkal ugyanez a helyzet.
2014. márc. 31. 21:54
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted árulhatnák, ha valami bajod lenne tőle??
2014. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az almát sem megmosva adják el, szóval attól, hogy eladják, a fogyasztása, tisztítása a te feladatod, nem az árusé.
2014. márc. 31. 22:13
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mosd meg :D:D

Az almát persze, hogy nem tísztitják, ha víz éri, és nem fogyasztod el rögtön, akkor megpuhul.

2014. márc. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Megmosni furcsa lenne. A lényeg, hogy az almát is megmosod, pedig valószínűleg nem lenne bajod akkor sem, ha mosatlanul ennéd, de jobb érzés mosva enni. Így vagyok én is magokkal, de a mosás itt nem igazán opció, "mosatlanul" meg kevésbé jó érzés enni, ahogy az almánál is az lenne.
2014. márc. 31. 22:17
 9/17 anonim ***** válasza:
Én csak meg szoktam törölni :D nem mosok almát.
2014. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én például soha nem mosom meg az almát.

Minek?

A kosztól semmi bajom nem lesz (ha még vadak lennénk a földről vennénk fel), a vegyszereket meg úgysem lehet lemosni.

Ez a nagy fertőtlenítésmánia csak egy nevetséges hiszti.

2014. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!