Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan hamisítják a mézet?...

Hogyan hamisítják a mézet? Néha az az érzésem, hogy inkább cukorsziruppal van dolgom, mint valódi mézzel!

Figyelt kérdés
Gondolom vannak becsületes méhészek, vagy vegyészek, akiknek nem érdeke ezt titokban tartani? A méz összetételét ismerem, de átlagos fogyasztóként nem tudom megbízhatóan kiszúrni a cukorral etetett méhek "termékeit".

2014. ápr. 2. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Hamis mézet könnyedén lehet készíteni cukorból. Nagyon egyszerű - Kínában üzemszerűen is csinálják.

Ha nem akarnak lebukni, kevernek bele egy kevés igazi mézet, a virágpor miatt.


Tévedések elkerülése végett: a hamis méz 95%-ban olyan, mint az igazi méz!

Csak az az 5%-nyi vitamin, gyógyszer, stb. hiányzik belőle, amit a méhek tesznek bele.

2014. ápr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
cukrozzák, sajnos én már azt sem hiszem el, amit a piacon árulnak termelők...
2014. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
A cukorral etetett méhek mézét nem lehet megkülönböztetni. Az is méz, csak gyengébb minöségü. Az igazi hamisitás méhek nélkül készül. Nézz utána az invert cukor készitésnek!!!!
2014. ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

"Csak az az 5%-nyi vitamin, gyógyszer, stb. hiányzik belőle, amit a méhek tesznek bele."


Gyógyszert tesznek bele a méhek? :D Ezen most felnevettem.

2014. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a lényeg, hogy hogyan csinálják, és hogyan lehet kiszúrni. A piacon 1800.-ért veszem kilóját, bizonyos boltokban 1300.-ért is lehet kapni, de honnan tudhatom meg, melyik a kamu és melyik az igazi?
2014. ápr. 2. 12:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Te sehonnan.

Még műszerekkel is igen nehéz kimutatni, ha tesznek bele egy kicsit az igazi mézből is.

Ismert méhésztől vagy kereskedőtől vegyél, akiben megbízol.


A "gyógyszer" pedig természetes antibiotikumot és hasonlót jelent.

2014. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tunachan válasza:

Én ezt googliztam ki róla:

[link]

2014. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tunachan válasza:
100%

Amit csinálni tudsz:

Hamis méz felismerése

– A mézhamisítás legegyszerûbb módja a vizezés. Vásárláskor zárt üveget állítsuk a feje tetejére, és ha a benne lévõ buborékok gyorsan haladnak felfelé, a méz túlságosan híg, sok vizet tartalmaz, valószínû, hogy hamisított. Ellenõrzéskor azonban figyelembe kell vennünk, hogy lehûtött mézben a buborékok mozgása lelassul, s így már nehezebb megállapítani a vizezést.

– Ritkábban, de kapható az úgynevezett “éretlen méz” is. Ilyen mézet se vegyünk, mert ez is jóval hígabb a szokásosnál, bár nem számit hamisítványnak. Ilyenkor is érdemes rákérdezni a méz eredetére, minõségére.

– A virágmézként árult “mûméz” invertcukorból aromás anyagok (néha zamatos méz) hozzákeverésével és festékanyagok színezésével készül. A hamisítást könnyen felismerhetjük, ha egy kávéskanálnyi mézet tiszta szeszben feloldunk. Amennyiben teljesen oldódik, úgy a méz tiszta. Ellenkezõ esetben homályos lesz és rövid idõ múlva a belekevert anyag leülepedik.

– Ha a méz illata, zamata, színe és állaga eltér az eredetitõl, még inkább legyünk óvatosak, mert valószínû, hogy a mézet melasszal, glicerinnel és mesterséges zamatanyagokkal keverték. Az ilyen hamisítványnak már semmi köze a mézhez!

2014. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek, sokat tanultam!
2014. aug. 24. 10:27
 10/10 sargadelfin válasza:
Itt is találsz infót ezzel kapcsolatban: [link]
2014. szept. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!