Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Cukvia természetes édesítő....

Cukvia természetes édesítő. Ismeritek? Milyen?

Figyelt kérdés
Gondoltam kipróbálom, de nem tudom milyen lehet.Azt írják utóízmentes.Tényleg?Eddig Xilitet próbáltam, de az drága.A mesterséges édesítőket meg nem szeretem.

#sztevia #Cukvia #cukor-helyett
2014. ápr. 3. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom a steviára gondoltál.Nincs mellék íze ,és jóval kevesebb kell mint a sima cukorból.

Nem olcsó ,én már 3éve ezt használom.

Xilitnél drágább.

Nem tudom ,hogy Magyarországon mennyire drága de itt nálunk is drága.

Ha van kerted lehet cserpest kapni otthon apukám rakott ki a kertbe ,de csak kiültetve marad meg [link]

2014. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szteviát is próbáltam de magát a növényt.Ez ilyen kivonat vagy mi.
2014. ápr. 3. 15:35
 3/4 A kérdező kommentje:
Ebben csak a sztevia glikozida van, víz meg kevés kálium szorbát tartósítónak.1 liter kerül 1480-ba.1 liter egyenlő 1 kiló sima cukor
2014. ápr. 3. 15:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor az alig olcsóbb a xillitnél... Amikor port vettem, az 600ft/kg-os cukornak megfelelő szinten mozgott (ugyebár nagyságrendekkel édesebb, mint bármelyik cukor).


Viszont kegyetlen mellékíze van, már növény formájában is. Jellegzetes. Engem a világból ki lehetne vele kergetni. Xillittel keverve is erős a mellékíze, de úgy bizonyos ételekbe még elmegy (részemről a maguktól is édeskésekbe OK, amikben nincs kakaó vagy kávé).


A mellékíz és az egyéb hatások (pl. hasmenés, ami az ilyen édesítésre használt cuccoknál előjön egyeseknél) emberfüggők. Nekem a stevia esélytelen, kivéve a fent említett helyzetben. Másoknak még kávéba is jó. Nem vagyunk egyformák.

2014. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!