Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért tesznek cukrot a feldolg...

Miért tesznek cukrot a feldolgozott hústermékekbe?

Figyelt kérdés

Milyen funkciót tőlt be?

Csak "finomabbá" teszi, vagy valami módon tartósít?

Szinte mindegyikben van, de nem értem minek...

Köszi



2014. ápr. 28. 15:34
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
ízfokozó
2014. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ízfokozó
2014. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

:-)

2014. ápr. 28. 15:52
 4/7 doboszoli ***** válasza:

Nem hinném, hogy tartósítana, arra ott a só.

Állítólag a kolbász masszához adott 1% porcukor segít megőrizni a paprika élénk színét. Természetesen kipróbáltam, érdemi különbséget nem tapasztaltam.

A Starter kultúrával érlelt minőségibb száraz felvágottaknál a Starter-baci táplálására tesznek cukrot.

Lehet igazság az ízfokozó funkcióban is, hiszen szoktunk az édes ételekbe kevés sót, a sósakba (pl.pörkölt) kevés cukrot tenni.

2014. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

doboszoli nevű felhasználó,

Te szoktál otthon készíteni kolbász, felvágattat ezek szerint?


Hogy sikerülnek?

:-)

2014. ápr. 29. 10:27
 6/7 doboszoli ***** válasza:

Elő-előfordul ilyesmi.D)) Ebből élünk.

Hogyan sikerül? Miután eladásra termelünk, nem lehet a szerencsére bízni a sikert, mérleget használunk (másnak is javaslom), így nagyjából állandó ízt tudunk produkálni.

Ha valamire konkrétan kíváncsi vagy, segítek.

2014. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Húúúú, de izgi, irígykedek :-).


Én most nagyon rá vagyok erre kattanva :-), hogy házilag barkácsoljak. Beszereztem mindenféle könyvet erről.

De még nem álltam neki.


Egyenlőre a befőttes üvegben eltett dolgokra fókuszálok. Sajnos nem tudom ezt hogy hívják magyarul. Amolyan "fasírt" töltelék, vagy kolbásztöltelék "befőzbe".


Pástétomok. Aztán álomom, hogy valami fincsi kolbászt is csináljak, de ahhoz egyáltalán nem értek egyenlőre.


Azért szeretnék itthon csinálni, mert elég sok hús terméket fogyasztok, de nem szeretnék olyat enni, ami tele van mindenféle tartósító és egyéb dologgal :-).


Igazából cukrot sem szeretnék beletenni :-D, de elhiszem hogy jobb ízt ad a terméknek :-).


Jaj, de izgi. Nem tartotok oktatást :-D :-D :-D?


Apámék csinálnak házikolbászt és nagyon finom, de ez a hagyományos magyaros paprikász kolbász. Nagyon fincsom, de klassz lenne valami másfajta is. Lengyel típusú :-D, paprika nélkül inkább majorannás, borsos :-D. Vagy spanyol típusú corizzo.


Azt meg tudod mondani laktózt miért tesznek bele néha a kolbászokba?


Hú, de most komoly nem tartotok oktatást :-D?

Nagyon érdekelne :-D

2014. máj. 1. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!