Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek mi van a bolti...

Szerintetek mi van a bolti tejben? Es a bioban? Az jobb?

Figyelt kérdés
nincs a dobozon az összetevö,vagy en nem talalom. sztem viz,meg tejpor. Mi a velemenyetek a bolti tejekröl?

2014. jún. 12. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Tej van benne, azért nincs a dobozon összetevő. Csak a tejitalok összetevője savó és tejpor.
2014. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írják tej van benne... :D

Honnan veszel ilyen marhaságot, hogy víz meg tejpor. ha tudnád mennyibe kerül tejport gyártani, eszedbe sem jutna ilyesmit írni.

Annyi a tej az országban, hogy bele lehetne fulladni, miért kellene tejporból visszaalakítani.

És a bioban ugyanaz van, mint a nem bioban...

A tejipar éppen új kampányba kezdett, hogy a belföldi fogyasztást fellendítse, mert nem a rengeteg felvásárolt tej nagyrészét készletezni kénytelenek, ami szintén nem olcsó mulatság.

Nyerstejként külföldre eladni sem a legjobb üzlet.

2014. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
... mert a felvásárolt tej...
2014. jún. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tej van benne.

Nyilván attól a tejtől, amit otthon a boci tőgyéből lefejnél, attól elég messze áll, de attól még tej.

2014. jún. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha két hónapja kint vagy Németországban, akkor az ottani tejekről érdeklődj...

Jó lett volna, ha ennél a kérdésednél is megírod, hogy kint élsz, akkor nem törjük magunkat a hazai tejekről szóló kommentjeinkkel.

2014. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4-es igazat ir. messze all a rendes hazi tejtöl. izileg es allagilag is.

5-ös erdekel az otthoni is...

2-es sztem meg ta vagy tevhitben,egyik ismerösöm tejgyarban dolgozott es ö meselte,h viz,es tejpor,es a csöveket sem tisztitjak rendesen,kukac,baci..

2014. jún. 12. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Onnét tudom, hogy mást is kérdeztél, hogy kiírod a nevedet szivem :)A kenyeres kérdésnél írtad, hogy két hónapja kint élsz. Te magad írtad...

Az ismerősöd pedig elképesztő marhaságokat mond a tejiparról, ne dőlj be minden butaságnak.

Hidd el, nem akarlak félrevezetni, tudom mit beszélek, ugyanis csupán 42 évet dolgoztam a tejipari szakmában.

Ismerem a gyártástechnológia minden csínját-bínját,

a tisztítási folyamatokat is.Mint már írtam semmi értelme nem lenne tejporból gyártani, mert a legköltségigényesebb eljárás a porítás.

Sem a friss pasztőrözött tejekbe, sem a hosszanfriss (uht) tejekbe nem tesznek semmit.

A zsírtartalom a fogyasztói igények (rendelés) szerint van beállítva, hogy mindenki maga dönthesse el, hogy mit szeretne vásárolni.

Nyugodtan vegyél bolti tejet itthon Mo-on, de szerintem a németek sem gyártanak rosszabb minőséget...

Természetesen aki a házi tejre esküszik, azzal sincs semmi gond.

Üdv:)

2014. jún. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen. szivem.:) mostmar megnyugodtam,h a bolti is jo,nemcsak a hazi tej. meg ugye vannak meg olyan szülök ma is,akik hazi tejjel itatjak a gyerekeiket. mellekesen teszem hozza. sztem azoknak sincs attol semmi bajuk,vki meg undorodik tölük.anyumat a mai napig nem birom ravenni,h igyon hazit,mert utalj a szagat.ezelött a boltit szerettem en is,aztan raszoktam a hazitejre,(azelött en se birtam ranezni sem,aztan ugy megszerettem,h utana meg a boltit nem akartam inni.De itt egyenlöre nincs lehetösegem hazi tejet inni. :)
2014. jún. 12. 17:06
 9/9 anonim ***** válasza:

"víz meg tejpor"

Mi értelme lenne valamiből elvonni a vizet,és aztán visszaadni hozzá??

Elég nagy szarban lenne az élelmiszeripar gazdasága, ha így lenne...

Nem, a bolti tej is tej!

De olyan jó lenne ha ilyenkor egy szakembernek írnátok,nem gyakororikérdésekre, vak vezet világtalant itt!

2014. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!