Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A sárgabarackmag tényleg mérgező?

A sárgabarackmag tényleg mérgező?

Figyelt kérdés
Még tavaly nyáron csináltam sárgabarack lekvárt és eltettem száradni a magjait, mert azt Hallottam, hogy nagyon egészséges. Tegnap az az ötletem támadt, hogy csinálok belőle palacsintába krémet, hasonlót a mandulakremhez. Megcsináltam, nagyon finom lett ettünk is belőle. Tegnap óta semmi bajunk nincs, ma viszont azt mondta az egyik barátnőm, hogy a cián tartalma miatt mérgező.

2014. júl. 11. 16:03
 1/7 A kérdező kommentje:
A szüleimet is megkérdeztem, és ők azt mondták, hogy ez hülyeség, mivel gyerekként rengeteget ettek belőle.
2014. júl. 11. 16:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy-két szem nem, de sok igen, mert kianid mérget tartalmaz.
2014. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem 1-2 szemet ettünk meg belőle. :(
2014. júl. 11. 16:17
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy tudtam az Őszibarack magja mérgező, persze gyerekként azt is megkóstoltuk...keserű! Sárgabarack magból rengeteget ettünk! Köszönöm, jól vagyok, így 30 fölött is:)

Egyébként desszerteket is gyártanak belőle. Ne aggódj, SEMMI baaotok nem lesz!

2014. júl. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
89%
Igen, valóban van benne cián, pontosabban a maghéjban, nem is magában a magban. Héj nélkül nem veszélyes, de egyben is nagyon sokat kéne enni belőle ahhoz, hogy egyáltalán legyen egy kis hányingered. Mikor olyan 14 voltam, megettem vagy 35-40 magot, és attól lett egy enyhe fejfájásom és hányingerem. Kórházi esethez szerintem kéne vagy 150-200 mag is! Ugyanez a helyzet egyébként a mandulával is.
2014. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Cianidot (c-vel ) tartalmaz, de egy tonnányit kellene megenni ahhoz, hogy ártson.

rengeteg barackfánk volt, egész nyáron át törtök a magot és ettük, mint a mandulát.

Néha akadt köztük keserű, azt persze kiköptük :)

Szóval semmi aggodalom.

2014. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

nagyon nagy mennyiségben tényleg mérgező, de ha mértékkel eszed semmi bajod nem lesz tőle

amúgy a mandula is ilyen, de egyiktől se lett még soha semmi bajom

2014. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!