Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kukorica nem hízlal? Úgy...

Kirantottsajt kérdése:

A kukorica nem hízlal? Úgy hallottam, hogy a gyomrunk nem tudja megemészteni és ahogy elfogyasszuk, úgy is kerül ki belölünk, ergo nem táplál minket. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Igaz, de csak akkor ha sértetlen teljes szemeket eszel.A szemeket borito hártya ami emészthetetlen annyi idö alatt mig kiürül. Ennyi erövel ehetsz cseresznyemagot, müanyag granulátumot is, azok sem hizlalnak.
2014. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
76%
A héját nem tudjuk megemészteni de a belsejét igen és ott van a sok keményítő. Nem hiába adják disznóknak.
2014. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a vastag cellulózréteg, ami emészthetetlen az emberi gyomor számára.

De pl a tejeskukorica nagyrésze megemésztődik, és csak az emészthetetlen héj távozik.

Így valamennyire hízlal, ha elfogyasztjuk, mert tiszta keményítő.

2014. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A fele nem szívódik fel, legalábbis én cukorbeteg vagyok és úgy tanítják, hogy a kukoricának fele szénhidrátot kell számolni.
2014. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
De hizlal, a kismalacok is attól híznak :)
2014. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármi hízlal, ha sokat eszel belőle...
2014. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!