Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Most komoly, hogy nem mondunk...

Most komoly, hogy nem mondunk olyat, hogy RIZSKÓK, mert az RIZSKOCH?

Figyelt kérdés
Szerintem mind a kettő helyes, de egy facebookos csoportban kiröhögték az embert, mert azt írta rizskók.
2014. aug. 2. 01:06
1 2
 1/15 sippara ***** válasza:
100%
Elvileg használatos itt-ott a rizskók is, bár én eddig nem ismertem, meg a helyesírás ellenőrző is aláhúzza, de egy csomó recept van rizskókként a neten.
2014. aug. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Sokan írják "rizskók"-nak, de nyilván nem az a "helyes" írása a szónak. De ezért valakit kiröhögni - hát elég nagy taplóságnak tűnik. Vannak olyan helyesírási hibák, ami miatt én is szólok, de akkor sem "kiröhögöm" az illetőt, de ez nálam a "jó, hát nem nyelvész az illető, és nem a helyesírás a mániája, de kit érdekel, értem, miről ír" kategória.
2014. aug. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Az én kamasz fiam egyszerűen csak így ejti: Riskóóó.Jó hosszú ó-val a végén,és s-sel a zs helyett.

Az s azért van benne,mert Riska tejet használunk.

Az írást tekintve láttam már rizskochnak és rizskóknak is írva.

2014. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó írja.

Mivel nem magyar eredetű, így nem bajlódom vele, simán rizskónak hívom, már csak a poén miatt is.


Leírva meg attól függ. Ha normálisan akarom írni, akkor rizskoch, ha lazább a szövegkörnyezet, és belefér ennyi, akkor leírva is rizskót írok.

2014. aug. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

tekintve, hogy én azt se tudtam, hogy van ilyen szó hogy rizskoch , így én rizskóknak irom (ha már szinte minden idegen kifejezéshez van magyaros leírása ami helyes, pl kóla meg ilyesmik akkor nehogymár ezen legyenek kiakadva)


amúgy meg nem leírni kell hanem megenni

2014. aug. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a koch a helyes.
2014. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem helyes a rizskók. A többségnek szerintem fogalma sincs, hogy a koch német jövevényszó, emiatt értelmesnek sem érzik, hát kiejtik úgy, ahogy sikerül. Az lenne a legegyszerűbb, ha mindannyian rizsfelfújtnak hívnánk inkább, abból legalább nem lenne félreértés.
2014. aug. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Igen, ahogy az utolso irja. A sok tajekozatlan magyarnak fogalma sincs, hogy a rizskoch szoban a ch-t nem k-nak kell ejteni, az o-t pedig nem ò-nak. Jellemzo.

De olyan etel nem letezik, amit ugy irnak is es mondanak is rizskók. Magyarra forditva rizsfelfujt!

2014. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
De azért nem minden magyar tudja a " ch " betűt kiejteni.
2014. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

a ch erős h, nem k.

de jó, hogy aki ezt mondta, helyesen, az van lepontozva...akkor rizskókozzatok :D

2014. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!