Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Létezik olyan hogy 1 ételen...

Létezik olyan hogy 1 ételen rosszul feltüntetett kalóriaérték legyen?

Figyelt kérdés

2014. szept. 28. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, pl a múltkor valamelyik magyar mozarella sajton a KJ értéket felcserélték a kcal-lal. Nyomdahi
2014. szept. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de úgy értem hogy a csomagoláson kevesebb kalóriaérték van feltüntetve mint amennyit valójában tartalmaz
2014. szept. 28. 09:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Létezik, attól függ, ki milyen táblázatot használt, elírta-e vagy precíz volt, ellenőrizték-e vagy sem.

De honnan tudod, mennyit tartalmaz valójában?

2014. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem táblázatból szedtem az adatokat hanem a csomagoláson feltüntetett adatokban kételkedek. olyan létezik hogy a csomagoláson irják el a kalóriamennyiséget? vettem 1 csomag csokoládé izesitésű zabkását és azt irja hogy 100grammjában csak 160 kalória van és picit ezt keveslem mivel láttam hogy vannak olyan fajták is amiben 100g/400 kalória is megvan
2014. szept. 28. 10:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó, mert az összetevők legkisebb és legnagyobb energiaértéke közé kell esnie. A zabé (mert gabona, ennél több, bár a pontos értéket nem tudom)

Milyen gyártmány?

2014. szept. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hármas voltam: Nem Rád gondoltam a táblázattal, hanem a gyártónak a munkatársára. Bocsánat, tényleg félreérthető.
2014. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]


ez lenne az, igaz nem látszik a hátulján feltüntetett kis táblázat viszont az igen hogy ebben a kis csomagban a feltüntett adat szerint 87,5 kalória van (55grammos)

2014. szept. 28. 10:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kevésnek találom, hogy csoki meg gabona összetevőkből csak nagyjából 160 kcal adódik 100 gr-ra.
2014. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!