Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Zabkeksz: lehet kapni olyat...

Zabkeksz: lehet kapni olyat amiben nincs cukor és magas a zabpehely tartalma? A zabfalatokban csak 24% és a teljes kalória harmada cukor LOL

Figyelt kérdés
nézegettem ma a zabos korpás müzlis dolgokat de egyet se tudtam venni mert mindben volt valami szar
2014. szept. 28. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem sütöd meg magadnak? Akkor az és annyi zab van benne amit te beleraksz.
2014. szept. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
A cukor NEM szar. Az is kell a szervezetnek mértékkel. De ha sok zabot, korpát eszel, akkor az károsíthatja a bélrendszered működését.
2014. szept. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Keress egy jó receptet.
2014. szept. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

második: cukorra (klasszikus finomított répacukor) nincs szüksége a szervezetnek, max a cukorgyárak terjesztik az ellenkezőjét


[link]

2014. szept. 29. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem hogy juthat valakinek eszébe hogy a szervezetnek cukorra (glükózra) van szüksége. Sehol nem fordul elő a természetben, és nincs olyan állat amelyik fogyasztaná (a lovak kivételével :p). Miért pont nekünk lenne rá szükségünk?
2014. szept. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A finomított cukorra semmi szüksége nincs a szervezetnek... Hajmeresztő, hogy egyesek ilyenekben hisznek.


De ha már itt tartunk, a szénhidrát sem eszenciális tápanyag :) A zsír és a fehérje az, a szénhidrát nem. Ez nem jelenti azt, hogy egy normál ember ne készülne ki a hirtelen nulla szénhidrátbeviteltől (nem tudom, de én rövid úton zombivá váltam anno), de nem eszenciális. A test tud glükózt csinálni másból és amúgyis nagyon kevés glükózra van feltétlenül szüksége. Alapból az adja az energiát a tipikus étrend mellett, de át lehet állni zsírra is, vannak előnyei.

De ha valaki szénhidrátdúsabban étkezik, akkor is jobb, ha zöldségből s egyéb értelmes ételből viszi be a szénhidrátot, nem óriási mértékben eszi a finomított cukrot, mint az átlagember.


No, a kérdést illetően azokkal vagyok, akik szerint magunknak kell sütni az ilyesmit. A boltiak összetétele tényleg hervasztó.

2014. szept. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!