Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi akkor valójában a...

Szintiszoli123 kérdése:

Mennyi akkor valójában a zabpehely kalória- ill. Ch-tartalma?

Figyelt kérdés

Sem neten sem a GYik-en nem volt erre korábbi utalás. Általános adat: 100 gramm zabpehelyben van 64 gramm CH. Szintén általános netes adat, hogy rosttartalma 10-14 gramm. Rost = összetettsége miatt emészthetetlen CH.


Azok a gyártók, akik nem írják a csomagolásra a rosttartalmat, 68 gramm CH/100 grammot jeleznek a zabpelyheken.

Ahol a rosttartalom külön megadásra kerül, 56-57 gramm a zabpehely általános CH tartalma.

A rostok kb fele vízoldékony, a másik fele vízben nem oldódó. A 64 gramm CH csak úgy jön ki kb.-ra, hogy ha az emészthető CH tartalomhoz hozzáadjuk a vízoldékony rostokat.

Mi az eltérések oka (pl. pontatlan mérések)? Ha számolni akarom a napi ch bevitelt a fentiek alapján 100 gramm zabpehelynél mennyivel kell számolni? 56-al, 64-el vagy 68-al?

Mondhatják sokan, hogy kit érdekel a 10 gramm CH, de ez még csak 1 étkezés. Nap végére szignifikáns eltérés is adódhat, ami szoros diétánál nem mindegy.


Egyébként, általánosságban CH számolásnál kell-e számolni a rostokkal és ha igen, hogyan?



2014. jan. 12. 16:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Sajna a zabpehelyhez nem értek, én alapvetően igen mérsékelt szénhidrátbevitelt célzok meg, amibe ilyen szénhidrátbomba nem fér bele. Nálam az olajos magvak érdekesek, nem mindegy, hogy 1,5 vagy 28,8g CH van 100g lenmagban... :D Mivel a ketogén oldalakon azt írják, hogy a lenmag bátran használható, eléggé adódik (de a saját logikám alapján is), hogy a rostokat nem kell beleszámolni. Sajna a vízoldékonyság már nekem magas, s azt olvastam, hogy a rostokból igenis képes valami hasznosulni, de ilyen esetlegességgel nem tudok mit kezdeni. S nem dől össze a világ, ha az eleve pontatlan számolás még pontatlanabb lesz, én megteszem, ami tőlem telik, az élet pedig ilyen. Okosabbat nem tudok mondani :(
2014. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!