Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért romlik meg pár napon...

Miért romlik meg pár napon belül a bolti gyümölcsök nagy része?

Figyelt kérdés

Vettem mostanában almát és barackot, ebből az alma tűrhető ízű volt, de kb. 4-5 napon belül teljesen szétpunnyadtak belülről, miközben a külső héj szinte normálisnak tűnt. Másik esetben vettem kopasz barackot, ami helyből kemény és torz ízű volt belülről, holott a héja itt is szépnek tűnt. Ez súlyosan meg is rohadt kb. 4 napon belül!

Mi a fenével szivatnak az élelmiszer-kereskedők? Én arra gondolnék, hogy valamilyen fura tartósítóval fújják be vagy injekciózzák a gyümölcsöket, hogy azok az eladótérben forgáskor szépnek, feszesnek tűnjenek kívülről, de ez a hatás aztán elillan, mi meg ott maradunk jól átverve a rohadó áruval.

Zöldségek közül mondhatnám a paradicsomot is, ahol nyomozni kellene elfogadható, némi ízt is tartalmazó példányok után, szerintem ott is hasonló piszkos trükköket alkalmaznak.


Van, aki többet tud ilyen trükkökről, esetleg zöldség-gyümölcs nagykerben, kisker hiperben látott ilyet?



2014. okt. 7. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Aha, pont ez történt velem ma. Tegnapelött amikor kibontottam az almát a bolti zacskójából, szép volt és frissnek tünt. A hütöben tartottam. Aztán most elöbb kivettem belöle egy almát és felvágtam, hát totál szét volt rohadva belülröl. Szerintem valami gáz van a zacskóban, ami tartósítja. Bele se merek gondolni mit meg nem etetnek velünk. Azt hiszem áttérek a bio-ra, bár azt sem hiszem el, hogy azt nem tartósitják.
2014. okt. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is kezelik valamivel...

Én barackkal jártam úgy a nyár végén: a magja széttört, ahogy felvágtam. Bár az még ehető volt, de kívülről semmi sem látszott rajta...

2014. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 csabika1971 ***** válasza:
100%

Éppen fordított a dolog. A gyümölcsöt éretlenül szedik le a termelők a szállításhoz.

Mikor pedig az adott mennyiséget piacra akarják dobni, akkor bekerül egy lémentes kamrába és ráengednek egy bizonyos fajtájú gázt (etén) és az gyorsítja az érést. Ezt követően kerül a gyümölcs a boltokba, ami szép és guszta. De az így beindított folyamat nem áll le, a gyümölcs gyorsan megrohad. Ezért az ilyen primőr gyanús gyümölcsöket gyorsan el kell fogyasztani.


[link]

2014. okt. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 csabika1971 ***** válasza:
*lémentes - légmentes
2014. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért ez a gyümölcs fajtájától is függ. Vannak nem elálló almák, a többi gyümölcs zöme pedig eleve nem szokta jól bírni a tárolást. Az abszolút semmivel sem kezelt kajszink is azonnal elkezd romlani, a birs szeret belülről szétrohadni, szintén vegyszerek nélkül, optimális időben leszedve a fáról, a körték többsége sem áll el...


Attól még vannak trükkök és viszonylag érthető módszerek is (az éretlenül szedés, ami nem jó az íznek, de nagyobb százalékban rájuk romlana a cucc, ha kivárnák az idejét :( ), amik biztosan nem tesznek jót ilyen vagy olyan szempontból... De a gyümölcsök zöme élből romlékony, ez már csak ilyen.


A paradicsomok ízetlensége engem is zavar. Elég rossz föld van a kertünkben, alig terem meg valami, paradicsom se sok, de az nagyságrendekkel ízesebb, mint a bolti. Ilyenkor még akad is némi ízzel rendelkező... Szerencsére sok zöldség van, amiből a bolti is tipikusan finom. Ha paradicsomot akarok jót, pürét veszek, olcsóbb, édes és jóízű.

2014. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Korték is kívül szépek és belül rohadnak, az lehet, amit a 3-as írt.

Amúgy nagyon sok teljesen éretlen gyümölcs is van a boltokban, engem ez is dühít, ha gyümölcsöt akarok enni, amkkor mindig ki kell menni a piacra.

2014. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Szóval szerinted tartósítóval fújják be őket, de azért hamar megromlanak. Biztos nagyon megéri nekik megvenni azt a bizonyos szert. Az injekciós sztorid mindent visz... A tejről szóló összeesküvés-elméleteidre is kíváncsi lennék, így estére.
2014. okt. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!