Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szoktatok-e otthon saját...

Szoktatok-e otthon saját kezűleg élőflórás joghurtot készíteni? Van-e valakinek valami nagyon fincsi receptje? Én például szeletelt kígyóuborkát tettem bele.

Figyelt kérdés
Ugye az alaprecept az nagyon egyszerű, bár gondolom, sokan nem ismerik. Kell hozzá először is jó minőségű tehén-, kecske-, vagy birka tej, ami ha nem pasztőrözött, akkor előtte ajánlatos felforralni. Ezt kell aztán beoltani joghurt kultúrával, melynek baktériumai kb. a 38-42 Celsius fok hőmérsékletet szeretik. Magasabb hőmérsékleten a bacik elpusztulnak, alacsonyabb hőmérsékleten pedig nagyon lusták vagy semmit sem tesznek. Mivel joghurt kultúrát akárhol nem lehet beszerezni kis mennyiségben, ezért boltban kapható tartósítószermentes élőflórás natúr joghurtot (pár evőkanállal 1 liter tejbe elegendő) lehet használni helyette. (Itt is fontos a minőség, napjainkban sajnos egyre több selejt márka kapható, vagy minőségüket rontják a már meglévőnek és egyre kisebb dobozokba csomagolják. És friss legyen!) Egy 6-8 óra joghurtkészítő gépben, és már kész is joghurtunk. Így 1 liter joghurt akár 200 Ft-ból is kihozható. (A gép egy nagyon egyszerű ketyere, egy speciális műanyagdoboz, benne egy elektromos fűtőszállal. Ehhez képest meglehetősen drágán, 4 és 24 ezer forint közötti áron adják, a 24 ezer forintos csak a pénztárcánk vékonyításában tud többet. Sokban 7 darab kis üveg van, érdemesebb helyette 1 darab literes üvegtálat használni. De van üvegek nélküli, egy literes tartályú gép is.)

2014. nov. 1. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Uborkát? Én azt hittem joghurt csak gyümölcsből készül, mármint gyümölcs felhasználásával.
2014. nov. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sokkal finomabb, mint gyümölccsel.

Mellesleg amit boltban lehet kapni "gyümölcs" joghurtokat, azoknak nagyon kevés köze van a gyümölcshöz, sokkal inkább vegyipari készítmények.

2014. nov. 13. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!