Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Online pizza rendelésnél az...

Online pizza rendelésnél az legális, ha nem adnak nyugtát?

Figyelt kérdés

Most rendeltem második alkalommal pizzát egy helyen, és:


Első alkalommal, 1 hónapja:

- adtak egy blokkot, amin az ő nevük, telefonszámuk, az én nevem, címem, a rendelt tétel, egységár, mennyiség, valamint a Fizetendő összeg szerepelt

ÉS

külön adtak egy másik kis papírt, ami egy NYUGTA volt, tehát azon volt adószám, nyugtaszám, NAV ellenőrzőkód, és az alján az AP szám(a tétel, mennyiség, egységár, fizetendő összegen kívül).

Ez teljesen korrektnek, és legálisnak tűnik.

--------------

Ám most, a második rendeléskor nem adtak ilyen kis nyugtát, csak azt a másik papírt, amin semmilyen "hivatalos" dolog nincs, csak a fent felsoroltak.

.

.

-Csak én érzem úgy, hogy "nem hivatalosan" történt ez a pizza értékesítés?

-Tehát mivel első alkalommal nem "fedtem fel magam, mint egy NAV ellenőr", így másodszorra már be se ütötték a pénztárgépbe a rendelésemet?

-Gondolom, ha írnék nekik email-t, akkor annyi lenne a reakció, hogy: "elfelejtették elküldeni a nyugtát, elnézést" ,- bár kétlem hogy ez lenne az oka... :D

.

.

.

Én tudok valami rosszul, vagy ha nem adnak olyan nyugtát, amin rajta van az adószámuk, nyugtaszám, és az AP kód az alján, akkor az a vásárlás "hivatalosan meg sem történt", azaz a NAV nem látja(tehát adót sem fizetnek utána)?


2014. nov. 4. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Jó, hogy van aki ráér ilyennel foglalkozni.
2014. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves #1:


Köszönöm a tartalmas, és tanulságos hozzászólást itt is, és a másik témában kiírt kérdésnél is.

Napi 10 órában tanulok (nem pénzügyi vagy jogi szakirányon), és igen, vacsora közben 10 perc erejéig elkalandozott a gondolamenetem ebbe az irányba.

És az is egy nagy hibám, hogy szeretem tisztán látni az olyan velem történő dolgokat, ami nem feltétlenül triviális egy ezen témakörben laikus embernek...

2014. nov. 4. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ha nyugtát adnak az elegendő. ha áfás számla kell akkor szólni kell előre.
2014. nov. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Eddig világos, csak hogy másodszorra nem adtak egy "nyugta" nevezetű papírt, mint először. Amit kaptam hőpapírra nyomtatva, az csak az online rendelésnél leadott adatokat tartalmazza(az ő nevük, telefonszámuk, a rendelésfelvétel ideje, az én nevem, címem, telefonszámom, Tétel, fizetendő...)


És nyugtát kérés nélkül is adniuk kellene, aminek a NAV oldala szerint ezeket kell tartalmaznia:

"

A nyugtának legalább a következő adatokat kell tartalmaznia:

-a nyugta kibocsátásának kelte;

-a nyugta sorszáma, amely azt kétséget kizáróan azonosítja;

-a nyugta kibocsátójának adószáma, valamint a neve és

címe;

"

2014. nov. 5. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!